94 Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie Jaarverslag 1967-1968 uitgebracht op de algemene ledenvergadering op 8 november 1968 te Utrecht. De vereniging telt thans 214 leden, waaronder 21 firmaleden. Aan het einde van het vorige verenigingsjaar bedroeg het ledental 233. Het aantal abonnees op Photogrammetria is thans 61 (was 109). Helaas is er een vermindering van het ledental opgetreden. De contributie verhoging is hieraan wellicht niet vreemd. In de verslagperiode zijn 5 technisch wetenschappelijke voordrachten gehouden 15 december 1967: Dr. ir. G. H. Ligterink; te Utrecht I.S.P. Werkgroep IV-1, Pecn^-. 25 januari 1968: Prof. P. L. Baetslé; te Delft Fotogrammetrie a) gebruik van conforme transformatie in de ruimte. b) strenge correctie voor aardkromming. 26 april 1968: Drs. H. v. d. Meer Mohr; te Delft Geologische interpretatie van foto's, die vanuit satel lieten genomen zijn. 20 september 1968: Prof. dr. ir. W. Schermerhorn; te Delft Persoonlijke indrukken van het congres van de I.S.P. in Lausanne, Zwitserland. 11 oktober 1968: Ir. M. Tienstra; te Delft Fotogrammetrische instrumenten. Uit bovenstaand overzicht blijkt, dat één buitenlandse spreker, te weten Prof. Baetslé dit jaar voor onze vereniging een voordracht heeft gehouden. Opgemerkt dient hierbij te worden dat Prof. Baetslé niet gast was bij onze vereniging maar bij de T.H. te Delft en de Rijkscommissie voor Geodesie. Deze voordracht is dan ook niet uitsluitend voor leden van onze vereniging gehouden. Het aantal lezingen, waarvan gewoonlijk één samen met het K.I.V.I. wordt gehouden, is minder dan in vorige jaren. Dit is vooral het gevolg van de activiteiten rondom het internationale congres van de I.S.P. in Lausanne in juli van dit jaar. Als activiteiten van onze vereniging in verband met het internationale congres dienen hier genoemd te worden ie Een nationale inzending voor de tentoonstelling. Het thema van deze inzending wasHet gedrag van afvalstoffen in de Noordzee. De inzending kon tot stand komen dank zij de kosteloze medewerking van o.a. Topografische Dienst, Delft KLM-Aerocarto n.v., Den Haag Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat, Delft. 2e Het Nationale Rapport, dat samengesteld werd door prof. ir. A. J. van der Weele. Een exemplaar van dit rapport werd toegezonden aan alle leden. 3e Ook dienen in dit verband genoemd te worden de internationale proef- metingen Pecny, georganiseerd door een werkgroep van Commissie IV, onder voorzitterschap van Mr. Sven Möller, Zweden. Aan deze proef- metingen, waarvan de resultaten gedeeltelijk in Lausanne gepubliceerd zijn, namen 3 Nederlandse instituten deel: Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat, Delft Topografische Dienst, Delft Laboratorium voor Geodesie, Delft.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 96