95 Organisatie Tijdens genoemd internationaal congres kreeg onze vereniging op eigen verzoek de verantwoordelijkheid voor Commissie IV van de I.S.P. Het arbeidsveld van Commissie IV, dat bijzonder uitgebreid is, wordt in artikel 18 van het H.R. van de I.S.P. omschreven als: kaartering uit foto's. In de periode 1968-1972 zal van onze vereniging een grote activiteit verwacht worden op het gebied van deze commissie. Onze vice-voorzitter, Prof. v. D. Weele, is voorzitter van deze commissie. Over de herstructurering van de landmeetkundige verenigingen kan on geveer hetzelfde opgemerkt worden als in het verslag van het vorige jaar, nl. De structuur van het verenigingsleven op landmeetkundig gebied is in de verslagperiode onderwerp van gesprek geweest in een werk-commissie. In deze werkcommissie, die inmiddels haar werk heeft afgerond met een rapport, hadden zitting bestuursleden van bij de N.L.F. en het N.G.L. aangesloten verenigingen. Een definitieve regeling voor een nieuwe organisatie is echter nog niet tot stand gekomen. Het bestuur is van mening dat de houding t.o.v. een eventuele herstruk- turering vooralsnog gereserveerd moet zijn, vooral t.a.v. een eventuele contributieverhoging en het overdragen van verantwoordelijkheden. Noch het bestuur noch de leden hebben zich hierover voldoende kunnen beraden. De secretaris, Dr. ir. G. H. Ligterink Nederlandse Landmeetkundige Federatie Dagelijks bestuurProf. ir. A. J. van der Weele, rector van het I.T.C., Kanaalweg 3, Delft, tel. 01730-22158 (voorzitter)', Ir. D. van der Wulp, hoofd van het bureau van de landmeetkundige dienst van het kadaster te Zwolle, Betje Wolffstraat 65, Zwolle secretarisIr. H. W. Rentema, Prinses Irenelaan 46, Soestdijk penningmeesterPostrekening'. 259586 ten name van de penningmeester der N.L.F. te Soestdijk. Hoofdbestuur', deleden van het Dagelijks bestuur; Ir. A. H. van der Most, hoofd van het Centraal Teken- en Opleidingsbureau te Apeldoorn; Ir. W. J. Bonekamp, bureau van de Ruilverkavelingsdienst te Breda; J. E. Harder, ingenieur bij Publieke Werken der gemeente Utrecht; Ir. E. R. Bosman, docent aan het I.T.C.; Ir. S. Rienstra, hoofd van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat; Ir. P. A. Roos, bureau van de Fotogrammetrische dienst van het kadaster te Den Haag. Erelid: Prof. dr. ir. W. Schermerhorn. Corresponderend lid'. Prof. A. Kruidhof, hoogleraar aan de Landbouw hogeschool te Wageningen. De verenigingsleden zijn de gewone en buitengewone leden van de hier onder genoemde aangesloten verenigingen. De leden van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde en die van de Vereniging van Civiel-landmeters en Geodetisch ingenieurs ontvangen het Tijdschrift voor Kadaster en Land meetkunde gratis; de leden van de Nederlandse Vereniging voor Foto- grammetrie ontvangen slechts overdrukken van de fotogrammetrische artikelen. Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde Bestuur: Ir. A. H. van der Most, Felualaan 10, Apeldoorn, tel. 05760- 12351 (voorzitter)', Ir. W. J. Bonekamp, 't Hofflandt 37, Ulvenhout, tel. 01604-726 (secretaris)', ir. R. Pieterson, Aldershof 6176, Nijmegen, tel. 08800-36435 (penningmeester)', I. J. Tamminga, Bakenbergseweg 75, Arnhem, tel. 08300-27423 (lid).

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 97