The American periodical 'Geodesy and Aerophotogrammetry'for example refers, in English, to Russian articles on these subjects, and the English periodical 'Building' publishes every month notes on topics currently being published in the foreign architectural and building press. 5. Conclusions 5.1 Commission 3 of FIG would welcome an extension of the glossary of technical terms in cartography into a full dictionary with definitions in English and references to equivalents in other languages. 5.2 It would also welcome international cooperation on vocabu laries for library and documentation purposes, and any activities designed to assist the flow of information across national frontiers. 5.3 Finally, a booklet is in draft entitled 'Sources of Information for Surveyors'. It is hoped that this will be expanded into a full guide to the study and literature of surveying. Verslag F.I.G.-Congres 1968 (Londen) Commissie 1 (Beroepsuitoefening) Een vijftal onderwerpen werden door een aantal sprekers belicht. Dit betrof: 1. De beroepsstatus 2. De wederzijdse erkenning van kwalificaties (diploma's) 3. De déontologie (erecode) 4. De efficiency van een bureau 5. De internationale samenwerking ad. 1. De hierbij behandelde stof had in wezen weinig te maken met het werk dat de Nederlandse geodeet normaliter doet. De drie inleiders behandelden successievelijk het stedelijke- en landelijke grondbeheer en de zgn. quantity-surveying. Hoewel in Nederland voor het laatstgenoemde de belang stelling groeiende is, is het een materie die ons (voorlopig beslist niet raakt. Bij de discussie kwam naar voren dat onze opleiding en mogelijkheden in de naaste toekomst, vooral door het steeds meer inschakelen van computers, anders zullen moeten worden, waarbij werkterreinen als hier genoemd zeker nader bekeken zullen moeten worden. Een bredere basis zal moeten worden verkregen, desgewenst gevolgd door specialisatie. Een herziene afbakening van diverse disciplines zal dan nodig zijn. ad. 2. Een tweetal inleiders gaf een overzicht van de wederzijdse erkenning van diploma's in respectievelijk het Verenigd Koninkrijk (U.K.) en in Amerika. Het R.I.C.S. heeft hiervoor 124

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 30