Engeland en Frankrijk zullen worden uitgenodigd aan analoge projecten mee te werken, en wel, wat de Fransen betreft, door eveneens de „mise-a-jour" van de huidige D.M.G. ter hand te nemen, en wat de Engelsen betreft, door zowel dit werk, als een Engelse paralleluitgave aan te vatten. Ebeling's (IfAG) voordracht ,,Die Herausgabe technischer Wörterbücher für das Vermessungs- und Kartenwesen in internationaler Zusammenarbeit" zal eveneens in de „Proceedings" worden opgenomen. Teleurstellend was het te vernemen dat de door de N.L.F. in samenwerking met de Rijkscommissie voor Geodesie in 1966 uitgegeven „Index néerlandais" nog steeds het enige nationale supplement op de D.M.G. is. Wel zijn er, in manuscript, of in een verder stadium, in voorbereiding een Pools, een Hongaars, een Tsjechisch, en misschien een Italiaans supplement. Eveneens teleurstellend was het te vernemen dat van de eerste druk (oplage 2000), nog steeds niet veel meer dan 1100 exemplaren zijn verkocht. 3. Eveneens van Duitse zijde (wederom IfAG) zag in 1967 het licht: „Dezimal-KlassifikationFachausgabe (für) Geodasie, Pho- togrammetrie (und) Kartographie" F.I.D. No. 369). Dit fraaie werk, een onmisbaar instrument voor allen die zich met geodetische documentatiearbeid bezig houden, zal pas volledig tot zijn recht komen als er tevens paralleluitgaven in het Frans en het Engels beschikbaar zullen zijn. Ook daarvoor zal een beroep op onze Franse en Engelse collega's moeten worden gedaan. 4. Als vierde project mogen de „Sources of Information for Surveyors" worden genoemd. Een dergelijke gids met namen, adressen, e.d., op het gebied van geodetische instituten, handboeken, woordenboeken en bibliografieën, werd zeer wenselijk geacht. Ondergetekende heeft een eerste poging op dit terrein gewaagd. Door gebrek aan voldoende informatie is het resultaat nogal mager uitgevallen. Met behulp van het RICS zal getracht worden, door het rondzenden van een goed geredigeerde „Questionnaire", een beter resultaat voor het 13e Congres der F.I.G. (Wiesbaden, in 1971) te verkrijgen. Ons zweeft iets voor de geest in de trant van het door het Pudoc l) te Wageningen uitgegeven „Bronnenmateriaal op het gebied van de landbouw en aanverwante gebieden". Aansluitend aan de zittingen van Commissie 3, vergaderde ook de „Commission de Bibliographie Inter-Associations" (C.B.I.A.). Hierin zijn, behalve de F.I.G., ook de A.I.G., de S.I.P., en de A.C.I. vertegenwoordigd. Villecrose vertegenwoordigde de A.I.G., Iwema de S.I.P., ondergetekende de F.I.G. Namens de A.C.I.2) was aanwezig Dr. Meine uit Bonn (Hoofdredacteur van de „Bi- bliotheca Cartographica"). Hij presenteerde zijn belangwekkende „Gedanken und Materialien zur Bibliographie und Dokumentation 130 9 Pudoc Centrum voor LandbouwPC/blicaties en LandbouwDOCumen- tatie. 2) A.C.I. Association Cartographique Internationale.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 36