133 over „L'application des méthodes électroniques aux travaux de remembrement rural" zijn lezenswaard. De schrijver van dit verslag mocht als toegift mondeling verslag uitbrengen van de in Nederland ontworpen methode voor de mecha nische toedeling, een onderwerp dat het meest de aandacht trok van de West-Duitse collega's, daar zij hiervoor geen bevredigende oplossing hadden kunnen vinden. Het aantal deelnemers aan de zittingen was, zoals wel te ver wachten was, niet zo groot. Temeer daar de engels-sprekende ver tegenwoordigers nog weinig belangstelling hebben voor de ruil verkaveling. Daarentegen viel het op dat voor de kadastrale problemen vrij veel belangstelling bestond. Commissie 4 zal er daarom misschien goed aan doen de komende tijd haar aandacht meer op de grondboekhouding en de ontwikke lingen hiervan te richten en t.a.v. de ,,aménagement rural" zich te beperken tot de landmeetkundige-administratieve (juridische) problematiek. Tenslotte zij vermeld dat Dr. M. Tomic (Yougo-Slavië) de heer R. Perrin (Frankrijk) als voorzitter van Commissie 4 in 1970 zal opvolgen. Prof. ir. G. F. Witt. Office International du Cadastre et du Regime Fonder. O.I.C.R.F Het overlijden van de heer Meelker, sedert 1958 president van het O.I.C.R.F., betekende een groot verlies voor het Office. In vele zittingen van het congres is zijn heengaan herdacht, waarbij gewezen werd op zijn grote verdiensten voor het Office en voor de F.I.G. als geheel. In afwachting van de vervulling van de bestaande Presidents vacature heeft de auteur, in zijn kwaliteit van secretaris, officieel de belangen van het Office op het Congres behartigd. Zoals gebruikelijk was ook ter gelegenheid van dit congres een rapport samengesteld betreffende de activiteiten gedurende de de periode 1965-1968. Dit rapport (publication 4) werd ter hand gesteld aan de leden van het Comité Permanent en aan degenen die op 10 september de zitting van het Office bijwoonden. Dit rapport is op laatstgenoemde zitting en op die van het C.P. van 12 september nader toegelicht. De aandacht werd gevestigd op de toename van het documentatie-materiaal, op de vergelijkende studies, die gereed zijn gekomen, op de inlichtingen die aan derden zijn verstrekt en op de contacten die met allerlei instanties worden onderhouden. Op het Congres in Rome (1965) werd, nadat aldaar een verge lijkende studie was aangeboden getiteld „Apartment Property and Cadastre", besloten om een onderzoek in te stellen naar de verschillende aspecten van een meerdoelenkadaster. Te dien einde werd aan 67 landen een gedetailleerde vragenlijst gestuurd.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 39