134 Tot aan het congres in Londen werden van 30 landen antwoorden ontvangen. Een rapport over dit onderwerp kon in Londen nog niet aan het congres worden aangeboden, mede door het feit dat het Office nog niet de beschikking had over voldoend en duidelijk informatie materiaal. Tijdens de zitting van het Office zijn toch enkele hoofd punten behandeld. Besloten is het bedoelde rapport ter gelegenheid van het congres in Wiesbaden (1971) aan te bieden. Vermeld dient voorts te worden dat van Engelse zijde het ver zoek kwam tot nauwe samenwerking met het Office in verband met een herziening en herbewerking van het boek van Sheppard en Dowson, handelende over landregistratie. In het kader van de samenwerking met Commissie 4 (kadaster en ruilverkaveling) heeft de schrijver als een van de rapporteurs- generaal van deze Commissie in een zitting van 4 september zijn rapport behandeld getiteld ,,1'Organisation du Cadastre et des Livres Fonciers dans le cas de l'Utilisation du Cadastre comme Base de la Création des Régimes Fonciers". Tot deze studie was besloten in 1965. De studie is tot stand gekomen op grond van antwoorden op een vragenlijst die aan 22 landen werd toegezonden. In het des betreffende rapport worden behandeld algemene principes die de basis vormen voor de betrekking tussen kadaster en rechtsboeken (openbare registers), algemene organisatorische aspecten, de samen werking tussen het rechtsboek en het kadaster, de waardering van deze samenwerking. In de conclusie wordt gesteld dat er vooral op grond van economische, financiële en doelmatigheids-principes naar moet worden gestreefd om het kadaster en het rechtsboek (openbaar register) in één organisatorisch verband op te nemen, althans een sterke organisatorische verwevenheid te bewerkstelligen. In de laatste zitting van Commissie 4 werd overeengekomen dat deze rapporteur in de komende jaren, in het kader van de samen werking met het Office, een studie zal maken met betrekking tot de principes van publiciteit en specialiteit, rekening houdend met de band die bestaat tussen kadaster en rechtsboek. Tenslotte zij opgemerkt dat het Office kan terugzien op een waardevol en effectief congres. Mr. ir. J. L. G. Henssen Commissie 5 (Landmeetkundige methoden en instrumenten) In de periode 19651968 werd door de voorzitter van commissie 5, Prof. dr. H. Draheim (Universiteit Karlsruhe), in samenwerking met de vertegenwoordigers van deelnemende landen, een program ma voor het twaalfde congres in Londen voorbereid, dat aansloot aan enkele aanbevelingen van het congres in Romea) bestudering van de ontwikkeling en toepassing van elektronische meet- en uitwerkingsapparatuur en de automatisering die hiervan het gevolg

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 40