149 Prof. ir. G. J. Bruins. Bolfuncties. 20 biz., 1.00, 1959. Inleidende beschouwingen over bolfuncties met de bedoeling de student, die in de potentiaaltheorie met deze functies in aanraking komt, op enkele belangrijke eigenschappen te wijzen. Prof. ir. G. J. Bruins. Het tweede hoofdvraagstuk van de geodesie. 40 blz., 2.00, i960. Een methode wordt ontwikkeld voor de berekening met een tafelreken machine van geodetische lijnen tot 300 km lengte voor toepassing in Neder land. Twee uitgewerkte voorbeelden en vier tafels. Prof. ir. G. J. Bruins. A new parameter for ellipsoidal calculus. Some remarks about ellipsoidal coordinate systems. 8 blz., 1.00, 1967. De verschillende grootheden op een omwentelingsellipsoide worden uit gedrukt in een nieuwe parameter, waardoor overzichtelijke relaties worden verkregen. Een verband wordt gegeven tussen de parameters gebruikt door Hirvonen en Molodenski. Prof. ir. G. J. Bruins. Complex and conjugate harmonie functions and their invariants in geodesy. 20 blz., 1.00, 1967. De eigenschappen van toegevoegd harmonische functies worden gegeven. Na invoering van complexe functies wordt nagegaan welke grootheden invariant zijn tegenover een lineaire, een kwadratische en een bilineaire transformatie. Prof. ir. G. J. Bruins. Het nieuwe geodetische referentiesysteem 1967. 12 blz., 1968. Ook verschenen in K. en L., augustus 1968. Overzicht van enige wiskundige aspecten in verband met de in 1967 in gevoerde nieuwe ellipsoïde als geodetisch referentie systeem. Prof. ir. G. J. Bruins. Kaartprojecties. 42 blz., 2.00, 1968. Kollegedictaat; enkele formules uit de differentiaalmeetkunde; stelling van Tissot; de eisen die men aan een kaartprojectie moet stellen afhankelijk van het doel; enkele veel voorkomende conforme projecties; de projectie van Schols; de formule van Schols; correcties aan hoeken en afstanden. Ir. J. Dubbeld. Onderzoek naar de nauwkeurigheid van de lengte- en richtingsmeting met zelfreducerendedubbelbeeldafstandmeters (skriptie) 150 blz., 5.00, 1968. Uit proefmetingen op de Loener Mark is het kansmodel van de lengte meting met de zelf reducerende dubbelbeeldafstandmeters van Kern, Zeiss- Jena en Wild afgeleid. Nagegaan is of de lengtemeting afhankelijk is van de waarnemer, de weersomstandigheden en de helling waaronder wordt gemeten. Om de invloed van de temperatuur op de lengtemeting te onder zoeken en een methode te geven voor het bepalen van de constanten zijn proefmetingen in Delft uitgevoerd. De resultaten van het onderzoek zijn toegepast op de praktische puntsbepaling. Prof. mr. P. de Haan. Verbintenissenrecht (diktaat No. I in de serie Burgerlijk Recht). 92 blz., ƒ2.00, 1963. Inleiding; wettelijke regeling; begrip verbintenis; ontstaan verbintenis; begrip overeenkomst; obligatoire overeenkomst; rechtsgevolgen; bijzondere overeenkomsten; onrechtmatige daad en wanprestatie; overgang van vorderingen en schulden; tenietgaan van verbintenissen. Prof. mr. P. de Haan. Zakenrecht (diktaat No. II in de serie Burgerlijk Recht). 167 blz., ƒ3.00, 1962. Inleiding; onderscheid met verbintenissenrecht; plaats in huidige en toe komstige B.W.onderscheidingen van zaken en goederen; bezit; eigendom algemeen; eigendomsverkrijging; openbare grondregistratieeigendom van onroerende zaken; beperkte zakelijke rechten algemeen; erfdienstbaarheden; erfpacht; opstal; beklemming; vruchtgebruik; grondrente; bevoorrecht verhaal; hypotheek; pand; fiduciaire eigendom; appartement. Prof. mr. P. de Haan. Erfrecht en Huwelijksgoederenrecht (diktaat No. III in de serie Burgerlijk Recht). 68 blz., 2.00, 1964. Erfrecht: plaats in het vermogensrecht; maatschappelijke ontwikkeling; algemene bepalingen; erfopvolging bij versterf; uiterste wilsbeschikkingen; gevolgen van erfopvolging. Huwelijksgoederenrecht: inleiding; rechten en verplichtingen; algehele gemeenschap; huwelijkse voorwaarden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 55