150 Prof. mr. P. de Haan. Burgerlijk Proces- en Bewijsrecht (diktaat No. V in de serie Burgerlijk Recht). 66 blz., ƒ2.00, 1963 Burgerlijk Procesrecht: hoofdbeginselen; wettelijke regeling; rechterlijke organisatie; gang van het burgerlijk proces; executie- en beslagrecht. Bewijsrecht: bewijs in het algemeen; schriftelijk bewijs. Prof. mr. P. de Haan. Hoofdbeginselen van ruilverkavelingsrecht, vererving en vervreemding van landbouwgronden in de E.E.G.-landen (diktaat No. IV in de serie Agrarisch Recht). 59 blz., ƒ2.00, 1963. Inleiding; ruilverkavelingswetgeving; begrip en doel ruilverkaveling; verhouding tot onteigening en ruimtelijke ordening; besluit tot ruilverkave ling; vaststelling blok; wijze van uitvoering; rechtskarakterwaardebepaling; financiering; vererving; vervreemding. Prof. mr. P. de Haan. Pachtrecht (diktaat No. V in de serie Agrarisch Recht), 48 blz., ƒ1.50, 1961. Inleiding; plaats en werkingssfeer; begrip pacht; formaliteiten totstand koming; toetsing; bedrijfscontinuïteiteinde; herziening; rechten en ver plichtingen; rechtspraak en uitvoering. Prof. mr. P. de Haan. Wegen- en waterrecht (diktaat No. VI in de serie Agrarisch Recht). 59 blz., ƒ2.00, 1966. Wegenrechtdefinitie, aard en wettelijke regelingbegrip wegenbetekenis, ontstaan en tenietgaan der openbaarheideigendom, beheer en onderhoud regeling in Ruilverkavelingswetwegenleggers. Waterrechtdoelomschrijving wettelijke regeling; privaatrechtelijk en publiekrechtelijk waterrecht. Vragen. Prof. mr. P. de Haan. Grondbedrijf recht (diktaat No. VII in de serie Agrarisch Recht). 73 blz., ƒ2.75, ^9^1 Algemene beschouwingen; bestemmingsplan als basis van grondver werving; wijzen van grondverwerving door gemeenten; onteigening in het algemeen en door gemeenten in het bijzonder; verhuring en verpachting door gemeenten; gronduitgifte door gemeenten; verhaal van grondkosten. Vragen. Prof. mr. P. de Haan. Juridische aspecten financiering verpachte grond en gebouwen (Preadvies Vereniging voor Agrarisch Recht). 49 blz., ƒ1.50, 1963. Inleiding; nadere analyse en samenvatting; financiering door verpachter en pachter gezamenlijk; financiering door de verpachter; financiering door de pachter; financiering in het kader van ruilverkavelingen en waterschappen conclusies. Prof. mr. P. de Haan. Pacht en bedrijfsstructuur (Bijdrage 25-jarig jubileum De Pacht). 22 blz., ƒ1.00, 1964. Inleiding; pachttoetsing en bedrijfsstructuur; pachtduur en bedrijfs structuur; pachtverlenging en bedrijfsstructuur; indeplaatsstelling en be drijfsstructuur; pacht en agrarisch erfrecht; pachtprijs en bedrijfsstructuur; pacht en ruilverkaveling; pacht en sanering; pacht en samenwerking in maatschaps verband Prof. mr. P. de Haan. Grondeigendom en kadaster (bijdrage 125-jarig jubieum Broederschap Notarissen). 23 blz., 1.00, 1968. Notariaat en kadaster; openbare registers en kadaster; privaatrecht en kadaster; publiekrecht en kadaster. Ir. F. A. S. den Heijer. Het verband tussen de variantieanalyse en de methode der kleinste kwadraten (skriptie) (LGR-R25). 90 blz., ƒ2.00, 1961. H. C. van der Hoek. Het gebruik van externe code (LGR - V 14). 2 blz., 1.00, 1966. Het verslag betreft een proef die genomen is met het programmeren in de externe code van de TR 4. De conclusie is dat de externe code in een aantal gevallen voordelen heeft boven ALGOL 60 maar dat het Lab. voor Geodetische Rekentechniek om organisatorische redenen geen programma's in externe code zal maken. Ir. G. Jacobs. Een nieuwe methode ter bepaling van het astronomische gedeelte van de Laplacevergelijking (skriptie) (LGR -R 32). 30 blz., 2.00, 1963.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 56