i5i Ir. R. Hammer. Beschouwingen over de toename van de nauwkeurigheid van hoeken en zijden ten gevolge van de vereffening van ideale on eindige triangulatie- en trilateratienetten (skriptie) (LGR - R 15). 72 blz., ƒ2.00, 1959. Ir. P. T. Koetsier. De vereffening van een snelliuspunt (skriptie) (LGR - R 26). 89 blz., ƒ2.00, 1961. Behandeld wordt de strenge vereffening van snelliuspunten, d.w.z. ver effening met volledige inachtname van de matrix van gewichtscoëfficiënten van de koördinaten van de gegeven punten. De praktijkmethode wordt in de beschouwingen betrokken Ir. J. C. P. de Kruif. Keuze van de voorwaardevergelijkingen in een volledig gemeten veelhoek (skriptie) (LGR-R 36). 41 blz. 15 blz. bijlagen, ƒ2.75, i9<>4- Onderzocht is de invloed van de keuze van de voorwaardevergelijkingen op de afrondingsfouten en wel vooral het effekt op de konditie van de matrix van normaalvergelijkingen. Het onderzoek is beperkt tot de volledig gemeten veelhoek, voor dit (theoretische) geval worden eenvoudige regels afgeleid voor de keuze van de voorwaarden. Dit wordt toegelicht met enkele voor beelden. Tenslotte worden nog enkele aspekten behandeld van het opstellen van voorwaarden met behulp van de rekenautomaat. Ir. J. C. P. de Kruif. De stand van zaken in de elektronische informatie verwerkende apparatuur (LGR - V 11). 14 blz., ƒ1.00, 1965. Dit verslag is opgesteld n.a.v. een door het studiecentrum voor Automati sering georganiseerde reeks voordrachten over de recente ontwikkelingen in de elektronische informatieverwerkende apparatuur. Het is een uittreksel uit de behandelde stof, aangevuld met opmerkingen over het belang voor de geodesie. Enkele veel gebruikte termen zijn nader verklaard. Het verslag is op enkele punten al enigszins verouderd door de snelle ontwikkeling. Ir. J. C. P. de Kruif. Computation of geodetics on the ellipsoid (LGR- R49). 20 blz., 1.00, 1966. Ook verschenen in K. en L. 1967, nr. 3, blz. 142-156. Dit rapport beschrijft een numerieke methode voor het berekenen van geodetische lijnen op een ellipsoide. De methode is geschikt voor de reken automaat en is in tegenstelling tot de klassieke methoden bruikbaar voor alle lijnen, ongeacht de lengte. Uitgegaan wordt van de differentiaalvergelij kingen van de geodetische lijn op de ellipsoide, deze vergelijkingen worden met behulp van numerieke integratie opgelost. De methode is ook geschikt voor andere lijnen en oppervlakken, mits de differentiaalvergelijkingen gegeven zijn. In een bijlage zijn 2 ALGOL-procedures opgenomen voor het ie en 2e hoofdvraagstuk der geodesie. Ir. J. C. P. de Kruif. Afleiding van enkele, voor de rekenautomaat ge schikte, formules voor het berekenen van de kritieke F-waarde (Fi_a;m,n) en de grenswaarde van de modelfout (Xot,(j,m,„) (LGR - R 55). 30 blz., 2.00, 1967. Uitgaande van de kansdichtheidsfunkties van de zogenaamde F en de F' verdeling en de integralen voor de kansen a en (3 zijn formules afgeleid, die recursief toepasbaar zijn, voor de berekening van Fi_a;m,n en Xcc,g,m,«,. Deze formules zijn uitsluitend geschikt voor berekening met de reken automaat. Voor de berekening van Fi_a;m,n en Xa,p,m,„ zijn twee ALGOL-procedures gemaakt. Ir. J. C. P. de Kruif. Map met gebruiksaanwijzingen van procedures en programma's van het L.G.R. ca. 250 blz., 20.00, 1964-heden. In deze map zijn de gebruiksaanwijzingen opgenomen van alle door het L.G.R. ontwikkelde procedures (ca. 35), en proceduresystemen (14), en standaardprogramma's (ca. 10). De map wordt regelmatig bijgewerkt en aangevuld met gebruiksaanwijzingen van nieuwe procedures en standaard programma's. Een inhoudsopgave van de map is bij het L.G.R. verkrijg baar. De gebruiksaanwijzing van een afzonderlijke procedure of een af zonderlijk programma is ook verkrijgbaar tegen een prijs van 1.00 per stuk.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 57