Publicaties Rijkscommissie voor Geodesie 155 Ir. G. L. Strang van Hees. Gravity and cross-coupling measurements on the Halifax Test Range in August 1965. 5 biz., gratis, 1965. Beschrijving van de test-metingen die verricht zijn met de Askania zee- gravimeter aan boord van H.M. "Snellius" in het zeegebied bij Halifax, Canada. Aan de hand hiervan zijn enige statistische berekeningen uitgevoerd, waaruit conclusies zijn getrokken. Ir. G. L. Strang van Hees. Elementaire afleiding van de Keplerwetten en de energiewet uit de hemelmechanica. 5 blz., gratis, 1966. Aan de hand van enige voorbeelden wordt duidelijk gemaakt hoe men met behulp van de Keplerwetten en de energiewet de baan en omloopstijd van een satelliet kan berekenen. Er is aangenomen dat er geen storende massa's aanwezig zijn die de baan beïnvloeden. Ir. G. L. Strang van Hees. Gravity measurements on the Atlantic, Navado III. Report presented at the General Assembly of the U.G.G.I, in Luzem. 7 blz., gratis, 1967. Resultaten van de zwaartekrachtsmetingen op de Atlantische Oceaan tussen de 22e en 49e breedtegraad. De Oceaan werd 10 maal in oost-west richting overgestoken. Berekening van de correlatie tussen zwaartekracht en zeediepte en tussen de gemeten zwaartekracht en de theoretisch berekende zwaartekracht uit een model. Ir. G. L. Strang van Hees. Berekening van schietloodafwijkingen uit het zwaartekrachtsveld. 10 blz., gratis, 1967. Afleiding formules en praktische toepassing van de ,,templet"-methode voor de berekening van schietloodafwijkingen. Ir. G. L. Strang van Hees. De plaats van de gravimetrie in de geodesie. 4 blz., gratis, 1967. Korte samenvatting over de mogelijkheden die de zwaartekrachtsmetingen bieden in de geodesie. Vergelijking met driehoeksmeting en astronomische plaatsbepaling. Ir. G. L. Strang van Hees. Enige beschouwingen over de potentiaal. 8 blz., gratis, 1967. Wat is potentiaal Berekening van de potentiaal van een bol en een bol schil. Behandeling van de vergelijkingen van Laplace en Poisson. Aan trekkingskracht. Ir. C. Wiersma. Het randonderzoek volgens de methode van Heuvelink (skriptie) (LGR-R21). 62 blz., ƒ2.00, 1959. De methode van randonderzoek die Heuvelink in 1913 in het Zeitschrift für Vermessungswesen publiceerde, is geanalyseerd. Nagegaan is of deze methode in overeenstemming is met de theorie van de waarnemingsrekening. Ook is onderzocht of een uitbreiding van het aantal te meten hoeken tot twee de nauwkeurigheid van de te bepalen konstanten van de fourrierreeks verbetert. Prof. ir. G. F. Witt. Optische lengtemeting. 44 blz., 2.00, 1968. In dit (voorlopig eerste) deel van het kollegedictaat Optische lengte meting" wordt de meting m.b.v. de basisbaak besproken. Behandeld worden methoden en nauwkeurigheid van de lengtemeting, speciale voorzieningen aan de baak, ijken van de baak en metingen met de vertikale basisbaak. Ir. J. A. M. Wolters. Onderzoek toepassing quaterniontheorie op relatieve oriëntering. (LGR-R59). 14 blz., ƒ1.00, 1968. Dit onderzoek is een uitwerking van de door Prof. Baarda ontwikkelde theorie waarin quaterniontheorie toegepast wordt op fotogrammetrische puntsbepaling. Gelijktijdig met de publicaties van het Laboratorium voor Geodesie wordt hier een overzicht gegeven van de sinds i960 door de Rijkscommissie uit gegeven publicaties. Deze publicaties kunnen besteld worden bijRijkscommissie voor Geodesie, Kanaalweg 4, Delft.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 61