i6o Op 29 maart 1968 werd in Utrecht samen met de Vereniging van Direc teuren van Gemeentewerken een vergadering gewijd aan het onderwerp „De kwaliteit van het door de gemeentelijke diensten gebruikte kaart materiaal". 's-Morgens werden achtereenvolgens inleidingen gehouden door Ir. M. P. Blaauw („De kaarten, waarmee wij moeten werken"), Prof. ir. G. F. Witt („De wenselijkheid van een centrale leidingenregistratie") en Ir. R. J. Rienks („Problemen, waarvoor de gemeentelijke landmeter zich gesteld ziet"). De voordrachten werden gepubliceerd in het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde. 's-Middags werd door een forum een groot aantal vragen beantwoord. In de week van 6-10 mei 1968 werd onder auspiciën van de N.L.F. in Delft een post-academiale cursus „waarnemingsrekening" gehouden. Het aantal deelnemers bedroeg 30. Op 7 juni 1968 werd in Delft een studiedag gehouden waarvoor ook de leden van het Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde werden uit genodigd. Onderwerp van bespreking waren het studieresultaat van N.L.F.- werkgroep 4 (electronische afstandsmeting) en een onderwerp op het terrein van N.L.F.-werkgroep 3 (deformatie- en andere technische metingen). Het verslag van de werkzaamheden van N.L.F.-werkgroep 4 werd tevoren aan alle leden en deelnemers toegezonden. In de morgenuren werd een drie tal voordrachten gehouden door leden van werkgroep 4, te weten Ir. J. C. de Munck („Fysische achtergronden van microgolfmeters"), Ir. G. A. van Wely („technische en economische vergelijking van verschillende soorten afstandsmeters") en R. Boot („Plaatsbepaling van booreilanden op de Noordzee"). De tekst van deze voordrachten werd gepubliceerd in het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, jg. 1968, blz. 430 e.v. 's-Mid- dags hield de heer G. Oostenrijk van Werkspoor N.V. een voordracht over „Het nieuwe meerpunts-precisiewaterpas Nivelmatic". Deze voordracht werd opgenomen in het Tijdschrift, jg. 1968, blz. 212 e.v. Na afloop van het wetenschappelijk programma vond de huishoudelijke vergadering plaats. Het verslag van deze vergadering, dat tevens een beeld geeft van de overige aktiviteiten van de Federatie, werd gepubliceerd in het Tijdschrift, jg. 1968, blz. 257-259. Van 2-12 september 1968 werd in Londen het 12de F.I.G.-congres ge houden. Korte verslagen van de werkzaamheden van de 9 commissies, op gesteld door onze rapporteurs, zullen in het Tijdschrift worden gepubliceerd. Van Nederlandse zijde werd ook deelgenomen aan de tijdens het congres georganiseerde technische tentoonstelling. De N.L.F. is veel dank verschul digd aan de Topografische Dienst, de Directie Kadaster en Hypotheken, de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat, het I.T.C., de Koninklijke Nederlandse Heidemaatschappij, de N.V. Grontmij en de Gemeente Rotter dam die met elkaar de Nederlandse inzending tot een succes hebben gemaakt. Op 15 november 1968 werd in samenwerking met de Vereniging voor Agrarisch Recht en de Sectie en Studiekring voor Cultuurtechniek een gecombineerde vergadering in Utrecht belegd ter bespreking van het rapport uitgebracht door de Werkgroep „Balans Ruilverkavelingswet"Aan dit rapport, dat in extenso werd gepubliceerd in het oktobernummer 1968 van het Tijdschrift, werden kritische beschouwingen gewijd door Ir. S. Her- weijer, Directeur van de Cultuurtechnische Dienst; Ir. W. J. J. van Lent, Hoofd van de Kadastrale RuilverkavelingsdienstIr. Th. Quené, Directeur van de Rijks Planologische Dienst en Prof. mr. J. M. Polak, Hoogleraar in het Agrarisch Recht aan de Landbouwhogeschool te Wageningen. 's-Middags werd door een forum bestaande uit een vijftal leden van de Werkgroep gereageerd op de 's-morgens gehouden beschouwingen, waarna vervolgens een aantal vragen werd beantwoord. de secretaris van de N.L.F. Ir. D. van der Wulp.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 66