Oprichting N.L.F.-Werkgroep Waarnemingsrekening Berichten 163 van een discussiedag over dit onderwerp. De voorzitter zal in overleg met prof. Baarda de voorbereidingen hiertoe ter hand nemen. De discussiedag zal zo mogelijk medio november in Delft worden gehouden. Het financieel overzicht 1968 en de begroting 1969 worden goedgekeurd. Over de verenigingsstruktuur wordt wederom uitvoerig van gedachten gewisseld. Het overleg met het N.C.L.-bestuur over het rapport van de com missie N.L.F.-N.G.L. wordt voortgezet. de secretaris van de N.L.F., Ir. D. van der Wulp. In vervolg op de in mei 1968 gehouden post-academiale cursus waar nemingsrekening wordt momenteel de oprichting voorbereid van een NLF- groep op het gebied van de waamemingsrekening. Als deelnemers aan de werkgroep hebben zich reeds aangemeld een aantal cursisten van de post- academiale cursus. De werkgroep staat echter voor alle NLF-leden open. Als basiskennis wordt verondersteld de inhoud van de map van de p.a.- cursus. Deze map is nog steeds verkrijgbaar bij Ir. B. G. K. Krijger, Labora torium voor Geodetische Rekentechniek, Kanaalweg 4, Delft, onder gelijk tijdige overmaking van 40.op postrekening 259586 van de penning meester van de NLF. Als voorlopige taakomschrijving van de werkgroep is vastgesteld 1. Inventarisatie en bestudering van de problemen rond de inpassing van oude en nieuwe grondslagen. De eerste taak van de werkgroep zal zijn systematisch na te gaan wat bekend is over praktijkgevallen, waarin zich duidelijke inpassingsproblemen hebben voorgedaan. Daarna dient zo mogelijk een beschrijving van de problematiek te worden gegeven vanuit algemeen standpunt, en dient deze problematiek zo veel als mogelijk is tot een oplossing te worden gebracht. 2Beantwoording van de vraag welke eisen men dient te stellen aan precisie en betrouwbaarheid van puntsbepalingssystemen (bijv. meetlijnennetten, R.D.-systeem, fotogrammetrische netten etc.). In welke termen dient men deze eisen te formuleren Op welke wijze liggen de problemen verschillend voor de verschillende soorten puntsbepalingssystemen, en voor de doel einden waarvoor men de resultaten gebruikt 3. Eventuele overige problemen Binnen drie jaar zal door de werkgroep rapport moeten worden uit gebracht over de twee genoemde problemen. Het accent zal niet zo zeer komen te liggen op de bijeenkomsten van de werkgroep als wel op de aktiviteiten van de leden tussentijds. Nieuwe deelnemers aan de werkgroep dienen zich voor 15 mei a.s. te melden bij Ir. Krijger. Men geve daarbij aan voor welk van de twee onder werpen men belangstelling heeft. Kadaster en Hypotheken Benoemd m.i.v. 1-4-1969 tot directeur, hoofd van de Directie Kadaster en Hypotheken, de Ingenieur-verificateur Ir. M. J. te Nuijl; m.i.v. 1-4-1969 tot ingenieur-verificateur aan de Directie Kadaster en Hypotheken, Ir. H. de Ridder; m.i.v. 1-12-1968 tot ingenieur ie klasse, Ir. H. Middel, Arnhem Rvk.m.i.v. 1-11-1968 tot hoofdingenieur, Ir. W. J. F. Kriete- meijer, Ministerie van Financien, Directie Organisatie van de Belasting dienst; m.i.v. 1-12-1968 tot ingenieur ie klasse, Ir. R. B. Ruitenbeek, Rotterdam l.d.; m.i.v. 1-2-1969 tot hoofdingenieur, Ir. W. Berends, Arnhem l.d. Eervol ontslagen m.i.v. 1-6-1969 G. W. Stoove, hoofdbewaarder titulair te Nijmegen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 69