164 Verplaatst m.i.v. 1-1-1969 Ir. H. Middel, van Eindhoven Rvk. naar Arnhem Rvk.; m.i.v. 1-2-1969 Ir. J. Helmendach, van Dordrecht l.d. naar Dordrecht Rvk.; m.i.v. 1-2-1969 Ir. R. Ruitenbeek, van Rotterdam l.d. naar Dordrecht l.d.; m.i.v. 17-2-1969 Ir. J. Polman, van Leeuwarden l.d. naar Apeldoorn C.T.O. Technische Hogeschool te Delft Op woensdag n juni 1969 om 14.00 uur zal in de aula van de T. H. Delft, Mekelweg 1, Ir. M. J. M. Bogaerts zijn proefschrift ,,A selfreducing range- finder with an automatic registration system" en stellingen verdedigen, beide goedgekeurd door de promotor Prof. ir. G. F. Witt. Geslaagd voor het kandidaatsexamen geodetisch ingenieur op 21 februari 1969; G. F. Glotze; voor het doctoraalexamen geodetisch ingenieur op 21 februari 1969, J. Dene kamp (met lof), C. W. Corbet en H. H.Schuringa. Benoemd tot wetenschappelijk medewerker, Ir. C. W. Corbet; tot ingenieur-assistent, Ir. H. H. Schuringa. Landbouwhogeschool te Wageningen Eervol ontslagen m.i.v. 1-9-1969 als gewoon hoogleraar in het landmeten en waterpassen, Prof. A. Kruidhof. F.I.G.-congres 1968 te Londen Binnenkort zal verschijnen de, ,Compte-Rendu" vanhetF.I.G.-congres 1968. Het werk bestaat uit 3 delen, waarvan de inhoud als volgt is samengesteld. Deel A: Algemeen rapport van het congres; behandelde stukken in de plenaire zittingen en in de commissies 1 (beroepsuitoefening), 2 (onderwijs) en 3 (beroepslitteratuur, documentatie, woordenboek). Deel B: Commissie 4 (kadaster en ruilverkaveling), 5 (landmeetkundige methoden en instrumenten) en 6 (bijzondere toepassingen)Hydrografie. Deel C: Commissie 7 (juridische en sociologische aspecten van de stede- bouw), 8 (stadsontwikkeling en ruimtelijke ordening) en 9 (waardebepaling en beheer van onroerend goed). De prijs per deel, inclusief verzendkosten, is 3.15.0. Bij gelijktijdige aanschaffing van alle 3 delen is de totaalprijs 11.0.0. Bestellingen dienen te worden gericht aan The Secretary General F.I.G.47 Tothill Street; Londen S.W. 1. Nederlandse Landmeetkundige Federatie De studiedag van de N.L.F. wordt dit jaar op 14 mei a.s. in de aula van de Technische Hogeschool te Delft gehouden. De dag staat onder auspiciën van N.L.F.-werkgroep 3- „Projectmetingen", en wordt gewijd aan het onderwerp: „Landmeetkundige aspekten bij de bouw van de synthese-radiotelescoop in Westerbork". 's-Morgens wordt een viertal korte inleidingen gehouden door mensen die bij de bouw van genoemde radiotelescoop betrokken zijn. 's-Middags is er gelegenheid tot bezichtiging van een kleine expositie van bijzondere meetapparatuur. Het definitieve programma met verdere inlichtingen zal door de secretaris aan de leden worden toegezonden. Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde Tot het bestuur van de vereniging behoort als lid tevens Ir. W. H. de Vos, Polderdingspillaan 18 te Rolde, wiens naam abusievelijk in het februari nummer niet is vermeld. Rectificatie In het februarinummer van het tijdschrift is helaas een fout gemaakt in de publicatie van Ir. C. M. A. van den Hout, „Punttransformatie in de fotogrammetrie"de twee zinnen die onder „samenvatting" aan het eind van het artikel staan, behoren juist helemaal aan het begin te staan.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 70