178 kunnen ervaren. De prettige wijze waarop U mij in Uw kring hebt opgenomen, heeft bij mij overeenkomstige verwachtingen in deze functie gewekt. Daarvoor zeg ik l gaarne hartelijk dank. Hooggeleerde Hellinga, Uw inspirerende wijze van kennisoverdracht zal mij bij de vervulling van mijn taak hier steeds als een ideaal voor ogen staan. Dat de cultuurtechniek het vak is geworden dat mij bijzonder na aan het hart ligt, heb ik mede aan U te danken. Hooggeachte Verkoren, In het spanningsveld tussen uitvoering en onderzoek heb ik onder Uw leiding de eerste pogingen tot cultuurtechnisch onderzoek mogen verrichten. Uw grote belangstelling voor het onderzoek en critisch inzicht in de problemen heb ik steeds als een belangrijke stimulans ervaren. Hooggeleerde Van Den Berg Ik beschouw het als een voorrecht onder Uw leiding mede te mogen werken aan het cultuurtechnisch onderzoek. De regel matige discussies met U over de richting waarin dit onderzoek zich zal dienen te ontwikkelen, zijn mij steeds tot steun. Voor de wijze waarop in het onderzoeksprogramma ruimte kan worden gevonden voor nieuwe ontwikkelingen, heb ik zeer veel waardering. Dames en heren Collega's en Medewerkers van het Instituut voor Cultuurtechniek en Waterhuishouding Het aanvaarden van deze functie houdt onvermijdelijk in, dat mijn aandacht zich zal moeten verdelen over onderzoek en onderwijs. Voor de goede samenwerking en hulp, die ik ook bij de uitoefening van deze laatste taak ontvang, zeg ik U gaarne hartelijk dank. Dames en heren Studenten Ik besef zeer wel, dat de vakken bodemkunde en cultuurtechniek slechts een onderdeel van Uw opleiding vormen, hetgeen aan de te behandelen stof de nodige beperkingen oplegt. Dit klemt temeer, daar na een aanvankelijk kleuterspel met blokken bij de ont ginning via een scholing in legpuzzlen met snippers grond we nu zouden kunnen spreken van een samenspelen in een 'meerdimen sionale' ruimte. De situatie vertoont enige overeenkomst met het volleybalspel, waarin zes spelers beurtelings in de frontlinie en in de verdediging elkaar de bal toespelen. Om het spel efficient te doen verlopen moet de bal overigens zo mogelijk wel een, twee, drie over het net. Hiervoor is naast de specifieke eigen bekwaamheid enige aanvullende kennis omtrent die van de medespelers vereist. Op de colleges hoop ik enkele beginselen hiervan aan U door te geven.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 16