195 4) In hoeverre moet een geodeet de techniese hulpmiddelen (geodimeter, kompjoeter) kennen en het gebruik ervan beheersen 5) Moet een geodeet de waarnemingsrekening/puntsbepaling tot in de finesses beheersen? 6) Kunnen we een gronddeskundige (Zou zich bezig moeten houden met de techniese, juridiese, medies/psychiese en ekonomiese problemen van het grondgebruik om een opti male verdeling van de oppervlakte te verkrijgen) nog geodeet noemen 7) Is de geodeet een pietlut III De geodeties inzenjeur (of het vakje) 1) Is er een zodanige behoefte aan inzenjeurs in de geodetiese waerelt dat een spesiaal opleidingsinstituut nodig is 2) Is de opleiding tot geodeties inzenjeur de (enige) onderwijs taak van de onderafdeling of zou zij een algemener doel moeten hebben, zodat de geodetiese problemen slechts een aanleiding (leermiddel) zijn om geeiste eigenschappen bij de studenten te ontwikkelen 3) Zou de gehele opleiding niet door post-akademiaal onder wijs vervangen kunnen worden C: Verslag van de bijeenkomst Om 15.30 uur opent de voorzitter de vergadering. Gediskussieerd zal worden aan de hand van een fotokopie, waarop de reakties op de aan de oudleden toegestuurde informatie zijn weergegeven. InleidingGeschiedenis en huidige situatie Vroeger is er al een doelstelling geweest nl. de opleiding voor landmeter bij het kadaster. Geldt nu nog steeds als doel een land meter op te leiden? Zouden we deze vraag met „ja" moeten be antwoorden, dan treedt er slechts een verschuiving van het pro bleem op. Reeds geruime tijd is het kadaster slechts één van de vele afnemers van de g.i. geworden. Dit is een van de oorzaken (naast herbezinning op de doelstelling van het wetenschappelijk onderwijs als zodanig) van de onlustgevoelens over de huidige op leiding. Deze heeft zich niet voldoende aangepast aan deze ontwikkeling. Afgestudeerden hebben voor de geodeet nieuwe wegen gebaand. Dit is helaas niet te danken geweest aan een grootse visie van de onderafdeling. Een uitzondering hierop wordt genoemd de C af studeerrichting (administratie van grondeigendom en kuituur techniek)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 33