Ruilverkaveling en Voorlichting 197 te geven en hen pas daarna te laten spesialiseren in de puntsbepaling e.d. Zij zullen deze problemen sneller doorzien dan met de huidige geodesiestudenten het geval is. Iedereen was het er duidelijk over eens dat het nodig is dat de student vooral in bedrijfskunde en organisatieleer geschoold wordt. Van enige verontrusting kon zelfs worden gesproken wat betreft het ontbreken van filosofiese en ethiese vakken in de basisstudie. Inzenjeur HTS-er Het verschil in studieopzet tussen ir. en HTS-er wordt gezien als het leren oplossen door de ir. en het leren van oplossingen door de HTS-er. De tendens is dat we niet alles van de HTS-ers mogen verwachten, daar zij onder meer een ander begrip van nauwkeurigheid hebben. De taak van de HTS-er zal een uitvoerende zijn. Misschien zal hij taken die de g.i. nu verricht kunnen overnemen. Voor de volgende bijeenkomst wordt de suggestie gedaan de vragen in „multiple-choice" vorm te stellen. De voorzitter sluit de vergadering en dirigeert de aanwezigen naar het Anker. Gekonkludeerd mag worden dat dit soort bijeenkomsten moet worden voortgezet. Belangstellenden voor de volgende besprekingen kunnen zich in verbinding stellen met „Snellius", Kanaalweg 4, Delft, tel. 0173033222-7564. Delft, mei 1969 G. Hart, J. Martens, H. Quee, G. v. d. Slikke, S. Stellingwerff Beintema. Een sociologische benadering Ingenieursscriptie van AM. Frederikse sammenvatting Grote veranderingen zullen optreden bij de uitvoering van ruil verkavelingen moderne stijl, zoals deze thans mogelijk zijn geworden door de ruilverkavelingswet 1954 en het ruilverkavelingssubsidie- beleid. Hierbij staat de mens centraal. Om een inzicht te verkrijgen hoe de mensen, vooral van het platteland, op de veranderingen zullen reageren zijn enkele begrip pen uit de sociologie besproken. Dit inzicht is gewenst om door voorlichting de mensen te kunnen begeleiden tijdens de voortgang van een ruilverkaveling.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 35