De kwaliteit van de reflector is goed. Weinig punten vallen buiten de gestelde toleranties. Ik geloof dat ik wel mag zeggen dat dank zij de goede samen werking tussen de opdrachtgever, de Stichting radiostraling Zon en Melkweg en de uitvoerder Wilton-Feijenoord, een kwalita tief goede radiotelescoop is gebouwd. N. D. Haasbroek. Gemma Frisius, Tycho Brahe and Snellius and their trian- gulations: (Publication of the Netherlands Geodetic Commission) Rijkscommissie voor Geodesie, Kanaalweg 4, Delft, Netherlands. 119 p., 56 figs., 1968 prijs f 16. Het samenstellen van een wetenschappelijke biografie is een moeilijke taak, die zware eisen stelt aan de schrijver. Hij moet immers aan twee verschillende eisen voldoen. Enerzijds moet hij voor de iermsbeschrijving van de personen zich uitvoerig oriënteren in de algemene en de familieomstandigheden van zijn subjecten, gezien in het kader van hun tijd. Maar anderzijds dient hij zich grondig in te werken in de wetenschappelijke arbeid van deze personen, en dit is vaak een nog zwaardere opgave, omdat deze laatste taak degelijke vakkennis veronderstelt, en speciaal vakkennis aangepast aan de historische ontwikkeling van deze wetenschappen. De ervaring heeft geleerd, dat slechts zelden deze twee onderling sterk afwijkende eigenschappen in één persoon verenigd voorkomen, waardoor vele biografiën mank gaan aan gebreken in één van de beide genoemde aspecten. Daarom verheugt het ons buitengewoon in de auteur van deze wetenschappelijke biografieën iemand te mogen begroeten, die over beide bovengenoemde kwaliteiten in hoge mate beschikt, en al brengt de aard van de stof met zich mede, dat de nadruk in sterke mate moet vallen op het wetenschappelijke werk, de auteur laat ons allerminst in het onzekere over de verdere levensomstandigheden van zijn personen, i.h.b. met betrekking tot de tijdperken, waarin hun wetenschappelijk levenswerk werd volbracht. 246 SAMENVATTING Na een korte beschrijving van de constructie van de telescoop, wordt de meetprocedure uiteengezet. De gevolgde meetmethode heeft goed voldaan. De telescopen zijn opgeleverd binnen de gestelde tolerantie. SUMMARY A brief description of the construction of the radiotclescope is followed by the procedure of dimensional check. The method was satisfactory and the results met the expectations. The telescopes could be delivered within the limited tolerances. Boekbespreking

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 44