Litteratuuroverzicht 259 Tot slot richt de voorzitter woorden van afscheid tot zijn mede-bestuurs leden en bedankt in het bizonder de penningmeester en de secretaris voor de prettige samenwerking in de afgelopen periode. Bij de rondvraag spreekt Prof. Kruidhof mede namens de aanwezigen zijn bewondering uit voor de wijze waarop Prof. Van der Weele zich in de afgelopen jaren van zijn taak heeft gekweten. Hij was een intelligente kapitein met visie op de toekomst, die zijn enthousiasme wist over te brengen op zijn mede-bestuursleden en voor de N.L.F. veel goeds tot stand heeft gebracht. De nieuwe voorzitter, Ir. G. A. van Wely, dankt de aanwezigen voor het in hem gestelde vertrouwen en spreekt de hoop uit dat ook hij in de toekomst zijn taak in goede samenwerking met de overige bestuursleden zal kunnen vervullen. Hij is zich ervan bewust een zware last op de schouders te hebben genomen op een moment dat belangrijke zaken als de verenigingsstruktuur en het vraagstuk van de geodetische opleidingen in het middelpunt van de belangstelling staan. Vervolgens richt hij zich tot de scheidende voorzitter in diens eigen fotogrammetrische taal. Hij vergelijkt de landmeetkundige wereld met een fotogrammetrisch puntenveld en spreekt de wens uit dat Prof. Van der Weele ook in de toekomst als belangrijk paspunt zijn funktie in het geheel zal blijven vervullen. Prof. Van der Weele dankt voor de vriendelijke woorden tot hem gericht en hoopt dat zijn promotie tot paspunt niet zal meebrengen dat hij van tijd tot tijd met witte verf wordt bewerkt. Op een desbreffende vraag van Ir. A. Putman antwoordt de voorzitter dat men zich voor inlichtingen over de N.L.F.-examens kan wenden tot de Stichting N.L.F.-examens. De secretaris van de examencommissie, Ir. D. C. de Bruyn, verzoekt de heer Putman met hem kontakt te willen opnemen. De voorzitter sluit vervolgens de vergadering te 17.00 uur. De secretaris, Ir. D. van der Wulp Allgemeine Vermessungs-Nachrichten 76 (1969) 5 Arbeitskarte für Apollo 8". Harvatt: Aeronautical charting in the United Kingdom Past and present. Ramsayer: Navigation und Geodasie. Apollo-Mondumlauf-Karte. Harbour: Geologic mapping of the moon. 7. Lehrgang für Raumfahrttechnik. 3. Europaische Welt- rau mkonf eren z 76 (1969) 6 Koch: Schwerefeld und figur der Erde aus Satellitenbeobacli- tungen und Schweremessungen. Rapp: Gravitational potential Coeffi cients from Gravity Data alone. Tarczy-HomochUber die Bedingungen der einbuchtungslosen Fusspunktskurven der mittleren Fehlerellipsen. Grafarend: HELMERTsche Fusspunktkurve oder MOHRscher Kreis Draheim: Symposium der Permanenten Kommission für die Neuausgleichung der europaischen Hauptnetztriangulationen und der Internationalen Kommission für künstliche Satelliten. Haase: Zur Frage der Messung oder Berechnung vertikaler Schweredifferenzen. Brewer: Rundungsfehler bei direkter Auflösung geodatischer Gleichungssysteme. Gerardy, Schlegtendal, Tiemann: Zur Ermittlung von Grundstückswerten. Weiser: Gerate zur Messung der Erdgezeiten auf der Hannover-Messe. Vogel: Der Einfluss eines Erbbaurechtes bei der Bewertung von Grundstücken. The Australian Surveyor 22 (1969) 5 Chrzanowski: The application of new instruments and tech niques to mining surveying. Sheehan: Mine surveying at mount Isa. Quinert: The use of a pentaprism for setting out batters. Smith: An

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 57