2Ó5 LUSTRUM-CONGRES en -TENTOONSTELLING Op vrijdag 19 en zaterdag 20 september a.s. vindt in Musis Sacrum te Arnhem het 5e N.G.L.-Congres plaats. De leden van de bij het Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde en van de bij de Nederlandse Landmeet kundige Federatie aangesloten verenigingen, de vrije abonnees op Geodesia, alsmede andere belangstellenden worden hierbij uitgenodigd dit lustrumcongres bij te wonen en de gelijktijdig te houden tentoonstelling van geodetische instrumenten, reken-, teken- en kaarteerbenodigdheden te bezoeken. De tentoonstelling brengt verschillende primeurs op landmeet kundig gebied. De volgende sprekers zullen op vrijdag 19 september het woord voeren: Ir. W. A. Claessen over ,,De voerstraalmethode en de mechanische verwerking" Ir. M. J. Hoek over ,,De probleemanalyse van computer technische- en meettechnische facetten van leiding registratie" Ir. H. Rietveld over Automatisering in samenhang met Weg- en Waterbouwkunde" Ir. J. Burki over Exploratiemetingen" De bijeenkomst wordt besloten met een discussie met een forum gevormd door de inleiders onder voorzitterschap van Ir. G. A. van Wely, wetenschappelijk adviseur van de redactie van Geodesia. Op zaterdag 20 september worden voordrachten gehouden door: Ir. J. C. de Munck over ,,De ontwikkeling van het land meetkundig instrumentarium" Dr. ir. M. J. M. Bogaerts over ,,Een nieuw instrument voor elektronische afstandmeting" Ir. Morvay over Metingen en kaarteringen voor de stad Zurich" Na de voordrachten is er gelegenheid voor discussie. T entoonstelling De tentoonstelling biedt weer veel nieuws en de grote tentoonstellingszaal van Musis Sacrum blijkt te klein te zijn voor de vele aangevraagde stands. Er moest een selectie worden toegepast.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 63