2e. een tweede formulier (fig. 2) gebruikt men voor het geval dat externe koppelingen voorkomen. Aan de linkerzijde wordt het nummer van de rechthebbende vermeld, waarvoor een externe koppeling geldt met de rechthebbende, wiens nummer in de rechter kolom voorkomt. Tijdens de wenszitting, gehouden in de „Haagsche Beemden" zijn de wensen opgeschreven en direkt daarna, met de toekenning der gewichten, op de informatiebladen verwerkt. Met behulp van de Optische Bladlezer worden de aangestreepte gegevens in ponsingen op ponskaart omgezet. 5.4. De invoer Deze bestaat uit ie. de ponskaarten die d.m.v. informatiebladen zijn verkregen en die per rechthebbende de waarden bevatten die in de diverse vakken zijn gewenst. Voor ieder onderdeel kunnen drie wensen zijn uitgebracht, ieder met een daaraan toegekend gewicht. De aanwezigheid van een interne en/of externe koppeling is ook op deze kaarten aangegeven. 2e. de ponskaarten die eveneens met behulp van de informatie bladen zijn ontstaan en die de gegevens van de externe koppe lingen bevatten. 3e. kaarten waarin de vaknummers en hun bijbehorende waarden (eventueel grootten) zijn geponst. Het is duidelijk dat het aantal posities dat in deze invoer is onder gebracht zeer groot is. Daarom worden de gegevens ten behoeve van de berekening op magneetbanden of schijven overgezet, zodat verwerking in een computer met een grote capaciteit en een zeer grote rekensnelheid mogelijk is. 5.5. De rekenregels 1. Indien een ponskaartenbestand aanwezig is van de inbreng- waarden der rechthebbenden worden de toedelingswaarden be rekend. Hierbij kan rekening worden gehouden met de om standigheid dat van bepaalde rechthebbenden een vergroting van hun bedrijf plaats zal hebben. Een lijst van de rechthebben den met de door hen geuite wensen kan worden uitgeschreven. 2. Alle waarden worden volgens de eerste wensen per vak gerang schikt. 3. De waarden worden per vak gesommeerd; er ontstaan dan over- en ondervraagde vakken. Een vak wordt beschouwd over- of ondervraagd te zijn als het verschil tussen de gesommeerde toe delingswaarden meer dan 5% afwijkt van de vakwaarde. 4. De resultaten van deze opname van de eerste wensen worden uitgeschreven en in een soort „staafdiagram" zichtbaar gemaakt. 275

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 11