Men zou de „schuld" aan de computer kunnen geven voor de veranderingen die onder punt 4 zijn gewenst. De waarde die hierbij betrokken is bedraagt 0,8% van de totale waarde van het ruil- verkavelingsblok. Voor dit ruilverkavelingsblok kan worden gecon stateerd, dat de methode goed heeft voldaan. Een gunstige bij komstigheid is dat bij het uitschrijven van de resultaten per recht hebbende kan worden genoteerd welke wens is vervuld. Vooral bij de behandeling van bezwaren kan dit gegeven erg nuttig zijn. Onder a zien we dat aan 71,5% van de uitgebrachte eerste wensen werd voldaan: 6,2% van de tweede wensen en slechts 4.1% van de derde wensen werden gehonoreerd. In de rubriek betrekking hebbende op c lezen we dat onder punt 4 geen rekening werd gehouden met de wensen, uitmakende een percentage van 0,8%. Daar de onder categorie b genoemde verschuivingen slechts van geringe aard zijn mogen we hiervoor o.i. dezelfde percentages aan houden als die welke onder categorie a zijn genoemd. We komen dan tot de conclusie dat in deze ruilverkaveling globaal genomen voor 87%. 8%, 5% resp. aan de eerste, tweede en derde wensen werd voldaan. Als toelichting op de figuren 4, 5 en 6 zij het volgende vermeld. In figuur 4 is per vak het overvraagde bedrag boven de horizontale as, het ondervraagde bedrag onder de horizontale lijn voorgesteld. Deze figuur geeft de situatie weer nadat de eerste wensen zijn geplaatst. Figuur 5 geeft een beeld van de bedragen in de overvraagde en ondervraagde vakken nadat de vijfde doorgang is berekend, de eindsituatie. In figuur 6 is deze situatie op een kaart van het ruil verkavelingsblok, waarin de nummering van de vakken niet is vermeld, weergegeven. Tenslotte worden met betrekking tot deze proef nog enige getallen gegeven. Na de toedeling waren er 724 rechthebbenden (R-num- mers). Dit aantal is in werkelijkheid groter omdat in 31 gevallen een zeer sterke externe koppeling bestond. Aan deze gekoppelde rechthebbenden is een nieuw nummer gegeven. Het aantal recht hebbenden zal, na de ontkoppeling van deze groep rechthebbenden, 40 a 50 meer bedragen. Van de 724 rechthebbenden waren er: 283 518 met één kavel opmerkingen: 131 met twee kavels 49 met drie kavels 16 met vier kavels 2 met vijf kavels de gemeente Etten-Leur en een landbouwer 3 met zes kavels de gemeente Prinsenbeek en twee verpachters 1 met acht kavels Staatsbosbeheer; speciale ka vel tj es 1 met negen kavels Elektriciteitsbedrijf met kleine kavels voor trans- formatorhuisj es 2 met tien kavels Waterschap, dat de grond verpacht en een ver pachter 1 met dertien kavels Publiekrechtelijk lichaam; dit vindt het aantal kavels wel te groot

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 21