307 dure door een notariële akte is ons inziens hier een duidelijke aansluiting bij de normaal geldende voorschriften voor levering van onroerend goed. Een vervanging door de Staat 75 past niet bij deze procedure, die zich in tegenstelling tot de wettelijke ruilverkaveling in het algemeen buiten de ambtelijke sfeer voltrekt. In memoriam Ir. A.J.H. Meertens Nog vrij onverwacht overleed eind mei 1969 de oud-hoofdland meter van het kadaster, Ir. Arend Johannes Hubertus Meertens. Nadat hij in het begin van 1968 was opgenomen in het Gasthuis te Delft, werd hij enkele weken voor zijn overlijden nog overgebracht naar de Anna-Stichting te Nijmegen, om dichter bij zijn familie te verblijven. Hoe hij dit alles zal hebben begrepen en beleefd, wie zal het zeggen. Zeker is echter, dat zijn verzwakte geest opleefde bij de bezoeken van degenen die hem erg na stonden. Meertens heeft vrijwel zijn gehele loopbaan doorgebracht bij de Rijksdriehoeksmeting. Enkele maanden na het eindexamen H.B.S. in 1918 slaagde hij (en dit was de laatste keer dat een groep op deze manier zijn intrede bij het kadaster deed) voor het verge lijkend examen van landmeter bij het kadaster en werd in 1919 geplaatst bij het kadaster te Arnhem. Toen kort daarna, in sep tember 1919, de landmeterscursus aan de in 1918 opgerichte Landbouwhogeschool te Wageningen begon, werd hij per 16 septem ber 1919 „overgeplaatst naar Wageningen", om aan het eind van zijn studie, 15 juni 1923, overgeplaatst te worden naar Goes. Na zijn landmetersexamen (ook in 1923) waren zijn standplaatsen achtereenvolgens Amsterdam en Almelo. Daarna werd hij per 1 mei 1925 gedetacheerd bij de Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing te Delft, dus bij de Rijksdriehoeksmeting. Tot 1 januari 1959 (toen hij op eigen verzoek eervol werd ontslagen) is hij bij deze dienst werkzaam gebleven, eerst als landmeter en na de oorlog als hoofd van het bureau.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 47