314 Landbouwhogeschool Wageningen Gepromoveerd op 26-9-'ó9 tot doctor in de landbouwwetenschappen op een proefschrift getiteld „Optische DistanzmessungDoppelbild oder Distanz- faden" Ir. J. C. O. van Gij sen. Vereniging van Civiel-Landmeters en Geodetisch Ingenieurs Sinds de Algemene Vergadering van 30 mei 1969 is het Bestuur van de Vereni ging van Civiel-Landmeters en Geodetisch Ingenieurs als volgt samengesteld J. E. Harder Voorzitter Ir. E. R. Bosman Secretaris Ir. H. Rietveld Penningmeester De Algemene Vergadering van de Vereniging heeft op 30 mei 1969 besloten de contributies met terugwerkende kracht tot 1 januari 1969 te verhogen. De contributies bedragen thans: 60,voor Gewoon leden; 40,voor Buitengewoon leden, geen lid zijnde van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde; 8,voor Buitengewoon leden die tevens lid zijn van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde; 18,voor Junior leden. Het Bestuur verzoekt de leden die reeds de vóór de verhoging geldende contributie hebben voldaan, het verschilbedrag met de thans geldende contributie per omgaande over te schrijven op de postgirorekening van de vereniging. Degenen onder de leden die nog geen contributie over 1969 betaald hebben worden vriendelijk verzocht het thans geldende bedrag per omgaande aan de penningmeester over te maken. De postgirorekening is 254181 ten name van de Penningmeester van de Vereniging van Civiel-Landmeters en Geodetisch Ingenieurs te Pijnacker. Stichting N.L.F. examens Mededelingen betreffende N .L. F .-examens 1. In het voorjaar van 1970 zullen reglementair N.L.F. examens worden afgenomen voor landmeettechnicus en landmeetkundig tekenaar. In het novembernummer van het tijdschrift Geodesia zullen hierover nadere mededelingen volgen. 2. In haar vergadering van 22 mei 1969 heeft de Examencommissie besloten m.i.v. het examenjaar 1970 voor het mondelinge gedeelte van het examen voor N.L.F. landmeettechnicus enige fotogrammetrische kennis te vereisen, waardoor de redaktie van het gestelde onder C op blz. 7 van het Examenprogramma nu als volgt wordt C. mondeling gedeelte Op het mondeling gedeelte kunnen vragen worden gesteld over alle onder A. schriftelijk gedeelte en B. praktisch gedeelte vermelde onderwerpen, alsmede over de volgende onderdelen van fotogrammetrie 1De luchtfoto: de begrippen opname-camera, centrale projectie, brandpunts afstand, fotoformaat, vlieghoogte, film- of glasopname, vertikale en oblique opnamen, langs- en dwarsoverlapping van foto's. 2. Enkelbeeld fotogrammetriehet begrip ontschranking van een luchtfoto. 3. Dubbelbeeld fotogrammetrie aStereoskopie: het natuurlijk en kunstmatig ruimtelijk zien; parallax; het stereoskopisch beeld, stereoskoop (met parallaxmeter) b) Principe van uitwerking van een opnamepaar in beeldenpaarinstrumenten de begrippen inwendige, relatieve en absolute oriëntering. c) Principe van aerotriangulatie van een strook of blok; de functie van paspunten voor situatie en voor hoogte. 4. Toepassingen: fotogrammetrie voor kaarteringen op diverse schalen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 54