324 belangstelling, buiten het eigen vakgebied, was misschien wel de reden dat collegae en studenten bij hem een open oor vonden wanneer een beroep op hem werd gedaan. Prof. ir. W. Baarda wees op het 20-jarig verschil in leeftijd en zijn aanvankelijk opzien naar een ander die op een F.I.G.-congres in Londen een voordracht mocht houden, een eer die hem later zelf te beurt zou vallen. Hij herinnerde aan de bloeiende jaren van de N.L.F. Het was in het federatiebestuur en later in de F.I.G. dat de nadere contacten zich tot vriendschap ontwikkelden. Prof. Baarda wees verder op het tot stand komen van het nieuwe laboratorium, op het afsluiten van het onderzoek over de optische afstandmeting en de rol die Kruidhof heeft gespeeld in een aantal organisaties op land meetkundig gebied, daarbij het I.T.C. en de F.I.G. niet vergetend. De niet-abstracte filosoof en de hem eigen wijze waarop door hem gestelde doelen werden bereikt, werden in een humoristisch aan doende beschouwing genomen. Ten slotte drukte hij de dank van allen uit door te citeren uit een brief van Sir Alexander Killick, waarvan het slot luidde: ,,You have served your profession with distinction and grace for the whole of your 33 years and those of us who have had the privilege of knowing you, are the better for that". Namens de studenten vertolkte de heer P. C. van den Hoven de waardering en dank voor de wijze waarop colleges werden gegeven en examens werden afgenomen. De door Prof. Kruidhof ingestelde zomerpraktika vervullen een belangrijke rol in het landmeetkundig onderwijs. Zij geven ook aanleiding tot sterke verhalen, hetgeen met een voorbeeld werd toegelicht. Hij memoreerde de gewaardeerde persoonlijke toespraken bij de uitreiking van ingenieur-diploma's en noemde de scheidende hoogleraar een voortreffelijk docent en humaan mens. Op deze wijze kan de samenwerking van de wel willende student met een begrijpende en ervarener oudere een vruchtbare zijn. Ir. G. A. van Wely beschreef de sfeer van onderling vertrouwen die Prof. Kruidhof op het laboratorium heeft weten te verkrijgen, waardoor iedere medewerker tot zijn recht kwam en zijn werk met vreugde deed. Het klassieke geschenk bij een afscheid, het portret, zou door Prof. Kruidhof niet gewaardeerd zijn. Daarom werd hem een schilderij aangeboden, waarbij in pop-art een aantal timmergereed schappen waren gerangschikt. Voor zijn vrijetijdsbesteding zal hij deze nodig hebben, nu de werkplaatsen van het laboratorium niet meer tot zijn beschikking staan. Een boekwerk met de namen van degenen die aan zijn toekomstige timmerwerkplaats hebben bij gedragen werd als teken van veler dankbaarheid door de heer Van Wely overhandigd.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 12