329 generalisering van deze omtrek uit de algemene kaart van de Atlas van Nederland. De rode lijn geeft het resultaat van de tekenauto maat weer. De afwijkingen tussen de rode en zwarte kontoeren in figuur 2 zijn hoofdzakelijk toe te schrijven aan het feit dat bij de koördinatenbepaling op de kaart schaal 1:25.000 andere terrein objecten zijn gevolgd dan die welke op de kaart uit de Atlas van Nederland als omtrek gebruikt zijn. Bijv a) de dijk ten Zuiden van het verdronken land van Saaftinge, Zeeuws Vlaanderen b) de dijk bij Rithem (ten Oosten van Vlissingen), Walcheren c) de dijk ten Oosten en Noorden van Bath, Zuid Beveland e) de dijk ten Noorden van Oostkerk, Zuid Beveland f) grens droogvallend land voor de westelijke grens van Noord Beveland g) de dijk ten Zuiden van Serooskerke, Schouwen Duiveland h) de dijk ten Noorden van Biervliet i) het droogvallend land ten Noorden van St. Philipsland, Zeeuws Vlaanderen. Figuur 3 en 4 geven dezelfde fragmenten weer, waarbij middeling van twee opéénvolgende koördinatenparen is toegepast. Kleine afwijkingen tussen de rode en zwarte kontoeren zijn hier waar te nemen in die lijnstukken welke een kleine u- en/of v-vorm bezitten. Figuur 5, schaal 1:1,5 miljoen. De rode kontoeren zijn gekaar- teerd onder toepassing van middeling van drie opéénvolgende ko ordinaten. De zwarte omtrek representeert de handgeneralisering van het Bureau van de Wetenschappelijke Atlas van Nederland. (De grenswijziging bij Elten is bij de automatisch vervaardigde Xo military grid Xp Xo+ Xp Yp Yo Yp

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 17