353 Bij de indiening bij de Staten-Generaal zal het wetsontwerp dan een hamerstuk zijn waaraan nauwelijks aandacht behoeft te worden geschonken". Ik acht Daanje's idee van een gestandaardiseerd model bruikbaar voor het door mij bedoelde Besluit van Gedep. Staten. Overigens ben ik er van overtuigd, dat als het Ministerie van Binnenlandse Zaken zich werkelijk in dezebepaald niet moeilijkematerie gaat verdiepen, zij de bestaande wetsprocedure zal verlaten. Niet alleen levert een snelle doorvoering van een door mij be doelde nieuwe wet met haar veel kortere procedure tempowinst op in de kadastrale afwerking van een ruilverkaveling (met de daar aan verbonden versnelde heffing van de ruilverkavelingsrente!), het is vooral de dienende taak van het kadaster die beter tot haar recht zal komen ter weerszijden van de „opgeschoonde" gemeente grenzen. Men vergete ten departemente niet, dat de waardering voor een functioneel kadaster door niemand minder dan Napoleon als volgt moet zijn uitgedrukt„Celui qui fera un bon cadastre meritera une statue". SAMENVATTING 1. Het bevorderen van de zichtbaarheid van logische gemeentegren zen moet door de overheid gestimuleerd worden. 2. Civiel- en cultuurtechnische werken veroorzaken een stijgende hoeveelheid onzichtbare gemeentegrenzen met de daaraan ver bonden onaangename gevolgen. 3. Om de noodzakelijke kleine gemeentegrenscorrecties te kunnen legaliseren is de bestaande procedure, gebaseerd op artikel 3 van de Grondwet veel te „zwaar" en door niemand gewenst. 4. Het „veranderen" van gemeentegrenzen moet onderscheiden worden van eenvoudige grenscorrecties voor het beoogde doel. De Grondwet moet hiertoe worden aangevuld. 5. De lacune in de wetgeving met betrekking tot de bedoelde grens correcties moet door een aparte wet worden opgeheven. 6. Het kadaster dient in de voorbereiding van de te behandelen gemeentegrenscorrecties een centrale adviserende plaats in te nemen. PROCES-VERBAAL (Aanhangsel) Grensscheiding tussen Westerhoven en Dommelen. Op heden den achsten mei achttienhonderd zes en twintig zijn wij Antony van Galen Burgemeester van Westerhoven en Jan van Ham Burgemeester van Dommelen ingevolge circulaire van Zijne

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 41