354 Excellentie den Heere Gouverneur der Provincie Noord-Brabant van den 6 Maart 1826 D no. 37 als twee aangrenzende gemeentens overge gaan tot opneming der grensscheiding en herkenning van de vanouds bestaan hebbende Limieten, begonnen zijnde aan de Rivier tegenover de Dommelsche Kerk op het scheiden van Riethoven aan de West zijde der Rivier tegenover een sloot, tusschen de Erven van Michiel Schampers en de kinderen Antony van de Laar de Rivier opgaande tot aan en agterom een weiveld van Lourens van Keersop neven het Broek oF Gemeente van Westerhoven ter plaatse genoemd „de Kleine Wijte", alwaar een aardpaal is opgeworpen en zoo Linieregt op een aardpaal aan het Broek waaronder een kei legd; vandaar op een grooten kei of steen van dien Paal de opgeworpe aardhoopen volgende tot aan den Steenweg alwaar het scheidingspunt eindigt en de Gemeente Borkel en Schaft aanvang neemt. Zullende door voorschreve weekte „de kleine Wijte" een gragt of sloot worden gegraven hetwelk tot scheiding zal worden gehouden totdat door één van beider Partijen, eene nadere en wel beweze scheiding zal kunnen worden aangetoond. En is hiervan Proces-verbaal in quadruple opgemaakt en ge- teekend om eene ter Secretary van iedere Gemeente te worden gedeponeerd en een door ieder afzonderlijk aan den Heere Gouver neur dezer Provincie te worden ingezonden. w.g. A. van Galen w.g. J. van Ham De ondergetekende Landmeter der eerste klasse van het Kadaster in de Provincie Noord-Brabant, door den Heere Gouverneur belast met de opmeting der Gemeente Westerhoven, verklaart het tegen woordig Proces-verbaal, in bijwezen van de respective Burgemees ters, te hebben onderzocht en hetzelve vervolgens tegen het terrein vergeleken en naauwkeurig bevonden te hebben. Westerhoven, den 18 January 1828 H. van Dijk. Herbert Wichmann Verlag, Karlsruhe, 1968. VIII -j- 273 blz., formaat 17x24,5 cm, prijs gebonden DM 49.50. Het boek is geschreven uitgaande van de klassieke Duitse opzet van de vereffeningstheorie, waarbij de schrijver in zijn voorwoord in het bijzonder verwijst naar zijn leermeester Prof. dr. O. Eggert, de bekende bewerker van het „Handbuch" van Jordan. In dit Boekbespreking Prof. Dr.-lng. Ernst Gotthardt Einführung in die Ausgleichungs- rechnung,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 42