356 in 14 van hoofdstuk 3 het begrip ware waarde" door verwachtings- waarde uit hoofdstuk 7 vervangt, dan herkent men snel meer sta tistisch gerichte opbouw, waarbij tevens een aantal dubieuze mani pulaties met ware fouten omzijld kunnen worden. Juist dit soort mogelijkheden van omzetting pleit voor het niveau van dit boek. Toch is het te betreuren dat „ware" fouten zo de boventoon voeren, want hierdoor komt de inschakeling van het rekenmodel in de verdrukking, een probleem van de eerste orde bij benutting van de computer voor omvangrijke vereffeningsproblemen. Dit blijkt onder meer uit de gekozen volgorde van behandeling: het eerste standaardvraagstuk volgt na het tweede, terwijl daarnaast ten on rechte op blz. 157 opgemerkt wordt dat het tweede standaard vraagstuk geschikter voor computerberekeningen zou zijn dan het eerste. Was de schrijver dieper ingegaan op het toetsingsprobleem, dan zou zeker deze laatste opmerking achterwege gebleven zijn. De betekenis van de enkele kanttekeningen die de recensent zich veroorlooft moet niet te zwaar worden gewogen, het is meer voor de specialist bedoeld in een poging dit boek te plaatsen. Want stijl en stofbehandeling zijn zodanig, dat een ieder uit dit werk leren kan, de docent zowel als de leerling. De veelheid van onder werpen in zulk een kort bestek behandeld is daarbij verbluffend. Moge dit boek in vele handen komen! W. Baarda Nederlandse Landmeetkundige Federatie Beknopt verslag van de Hoofdbestuursvergadering gehouden op 22 september 1969 te Utrecht. Na de welkomstwoorden van de nieuwe voorzitter Ir. G. A. van Wely - wordt het verslag van de vorige vergadering behandeld en goedgekeurd, waarna de volgende zaken aan de orde komen: 1. Hoofdpunten De Directie Kadaster en Hypotheken heeft inmiddels een dienstaan- schrijving uitgevaardigd waarm de nieuwe werkwijze m.b.t. de vorming van hoofdpunten wordt aangekondigd. Daar deze materie van algemeen belang is voor alle landmeetkundige diensten en instellingen in ons land zal voornoemde Directie worden verzocht een zo ruim mogelijke bekend heid aan de betreffende aanschrijving te geven o.m. door publicatie in het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde en Geodesia. 2. F.I.G. Ir. H. L. van Gent heeft zich bereid verklaard vice-president te worden van commissie 5 der F.I.G. De heer Van Gent zal tevens de taak van rapporteur voor deze commissie blijven vervullen. Ir. G. Bakker is inmiddels in funktie getreden als rapporteur voor commissie 6 der F.I.G. in de plaats van de heren Van Gent en Van Wely. 3. Werkgroepen puntsbepaling. Als vervolg op de in mei 1968 gehouden post-academiale cursus waarne mingsrekening zijn inmiddels twee werkgroepen puntsbepaling, elk met 7 a 8 deelnemers, geformeerd. De ene werkgroep zal een inventarisatie en analyse maken van inpassingsproblemen van oude en nieuwe grond slagen en een beschrijving geven van mogelijke oplossingen van deze problemen en de konsekwenties voor de praktijk. De andere werkgroep zal

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 44