34 In memoriam Ir. L.J. Ragut In zijn woonplaats Zwolle overleed op 2 december 1969, 15 dagen vóór zijn 69ste verjaardag, plotseling Ir. Louis Johannes Ragut, oud-hoofdlandmeter A van het Kadaster en, tot het tijd stip van zijn pensionering op 31 december 1965, sinds 1 mei 1959 hoofd van het bureau van de landmeetkundige dienst te Zwolle. Reeds sedert 1 juli 1952 was hij daar hoofd van het bureau B.L.W. Ik heb het zeer gewaardeerd dat de redactie van het tijdschrift voor K. en L. mij heeft gevraagd iets te zijner nagedachtenis te schrijven. Immers wij behoorden beiden tot de eerste groep die als kandidaat-landmeter van september 1919 tot januari 1923 de eerste wetenschappelijke opleiding tot landmeter in Wageningen hebben gevolgd. Wij waren dus de geodeten „van het eerste uur" en de jongeren onder de lezers hebben er geen idee van hoe zo'n opleiding door vallen en opstaan is gegroeid naar de vorm die ze thans heeft. Na zijn afstuderen als civiel landmeter werd Ragut m.i.v. 1 maart 1923 benoemd tot adspirant-landmeter van het Kadaster te Zutphen en, na zijn slagen voor het examen voor landmeter van het Kadaster, m.i.v. 1 januari 1925 tot landmeter van het Kadaster te Haarlem. Deze standplaats werd op 1 november 1925 verwisseld voor Amsterdam. Van 1 juli 1926 tot 1 september 1926 was hij werkzaam te Leiden. Op die datum kwam hij weer terug naar Amsterdam, thans voor een periode van bijna 15 jaar (tot 1 april 1941). Het is gedurende deze tijd dat ik, meer nog dan in onze studen tenjaren, Ragut heb leren kennen en waarderen. Wij waren er als jongeren samen aan een toonaangevend kantoor met o.a. mensen als Hof, Smit en Tienstra onder de eminente leiding van de ingenieur-verificateur Kwisthout. Evenals op mij heeft dit jarenlange verblijf in Amsterdam op Ragut een stempel gedrukt. Hij heeft mij dat later meermalen verzekerd.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 36