Publikaties laboratorium voor geodesie 41 Prof. Baarda wijst op de verantwoordelijkheid van de ingenieurs voor de middelbare groepen, nu de veranderingen zich zo snel voltrekken. Hij pleit vervolgens voor het aansluiten van de ingenieurs bij het K.I.V.I. De voorzitter refereert aan de besprekingen met de secretaris van het K.I.V.I.toetreding werd afgeraden, de plaatsing van geodetische opstellen in ,,De Ingenieur" wordt niet gegarandeerd, de groep verliest haar identiteit in de massa. Ir. Homan wil weten wat de opdracht van de vereniging is over de mini male levensduur van de op te richten ingenieursvereniging. Ir. Lodewijks stelt voor over dit onderwerp een enquête te houden. De voorzitter staat op het standpunt dat dit onderwerp thuis hoort op de constituerende vergadering van de nieuwe vereniging. Hij is echter wel bereid het voorstel Lodewijks over te nemen. Ir. Moor is het oneens met de groepering van de cijfers door Prof. Roe- lofs en pleit voor ondersteuning van het bestuursvoorstel. Ir. Harder zegt dat indien de N.L.F. verdwijnt de samenwerking met de Ver. v. K. en L. prevaleert en stelt dat t.a.v. het Tijdschrift een onderzoek noodzakelijk is. De Ver. v. C.L.G.I. staat echter, voordat de definitieve regeling in de landmeetkundige wereld gereed is, geen sterke binding met het K.I.V.I. voor. De voorzitter is dankbaar voor deze opmerkingen. De vergadering geeft het bestuur mandaat een schriftelijke enquête uit te voeren over het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde en over de duur van de op te richten ingenieursvereniging. 8. Sluiting De heer Avenarius richt een afscheidswoord tot de voorzitter en schetst de sterke evolutie van de voorzitter in de vergadertechniek. De laatste ver gadering is de eerste vergadering die te vroeg klaar is. Hij dankt de voorzitter voor het vele werk, dat deze voor de vereniging heeft gedaan. De heer Tamminga, lid van het bestuur, dankt de voorzitter namens zijn medebestuursleden voor de wijze, waarop hij van het uit nogal verschillende geesten bestaande bestuur, een eenheid heeft gevormd. De voorzitter zegt het spijtig te vinden niet in persoon afscheid te kunnen nemen van de secretaris. Ir. Bonekamp is een ijverig, nauwgezet en punctueel secretaris geweest. In een laatste woord dankt de voorzitter de vergadering voor het ver trouwen dat deze, ondanks zijn niet steeds formele opstelling, in hem heeft gesteld. Hierna sluit hij de 85e Algemene Vergadering om 17.00 uur. De secretaris, Ir. W. H. de Vos In het nummer van april 1969 van dit tijdschrift is een begin gemaakt met de jaarlijkse publikatie van een overzicht van de door de Onderafdeling der Geodesie van de Technische Hogeschool te Delft uitgegeven gestencilde publikaties. Naast auteur, titel, aantal blz., prijs en jaar van uitgifte werd een kort uittreksel opgenomen. Hierna vindt U het overzicht van de stencils van 1969. Deze publikaties kunnen besteld worden bij de Administratie van het Laboratorium voor Geodesie, Kanaalweg 4, Delft. Na ontvangst van de be stelling dient het verschuldigde bedrag te worden overgemaakt op postreke ning nr. 110850 t.n.v. de Technische Hogeschool te Delft.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 43