42 Ir. J. E. Alberda. Decision-making and Surveying; paper presented to the Twelfth International Congress of Surveyors, London, 2-12 September 1968. 7 biz., 0.75, 1968. De publikatie geeft een schets van de aanpak die gebruikt wordt bij de kwantitatieve voorbereiding van beslissingen. Genoemd worden optimali sering met deterministische modellen, en het beslissen in onzekere situaties. Optimalisering in de landmeetkunde wordt in dit licht bezien. Als voor waarde voor het toepassen van kwantitatieve analyse op landmeetkundige beslisproblemen ziet de auteur de kwantificering van doelstellingen. Ir. J. E. Alberda. Het voldoen van kleinste-kwadratenschattingen aan de voorwaarde vergelijkingen (L.G.R.-R65). 48 blz., 2.00, 1969. Onderzocht worden de tweede-orde effekten die o.a. het gevolg zijn van linearisatie en afronding bij een vereffening volgens het eerste standaard vraagstuk. Toepassing op de vierhoek met gemeten hoeken en op de vier hoek met gemeten zijden en diagonalen. Ir. W. Beekman en Ir. E. F. Meerdink. Het multiple choice examen waarnemingsrekening van 29 april 1969 (L.G.R.-V26). 16 blz., 1.00, 1969. Na een korte inleiding over multiple choice examens in het algemeen, wor den de resultaten van het examen geanalyseerd. Dit gebeurt ook met de gehouden enquête. Tenslotte wordt de konklusie getrokken dat met een multiplechoice examen de kennis van het theoriegedeelte van het vak waar nemingsrekening voor G2 op een juiste wijze getoetst kan worden. Het examen is als bijlage opgenomen. Ir. W. Beekman en Ir. E. F. Meerdink. Het multiple choice examen waar nemingsrekening G2 van 23 september 1969 (L.G.R.-V28). 13 blz., 1.00, 1969. Dit verslag is analoog aan V26 opgebouwd. Op grond van dit tweede examen wordt de konklusie uit V26 met kracht onderschreven. Ir. E. Christiaan. "Survey" van enkele puntsbepalingsystemen in het Caraïbische gebied (skriptie) (L.G.R.-R69). 42 blz., 2.00, 1969. In het Caraïbische gebied zijn verschillende geodetische projekten uitge voerd. In deze skriptie wordt een overzicht gegeven van enkele van de punts bepalingsystemen. Bovendien zijn deze met de door Prof. Baarda ontwikkelde theorie geanalyseerd. Ir. J. Denekamp. Een analyse van het tweede-orde net der Rijksdriehoeks meting (skriptie) (L.G.R.-R63). 63 blz., 39 blz. bijlagen, 3.50, 1969. Uit het gereviseerde tweede-orde net in Zuid-Nederland is een deelnet met de bijbehorende waarnemingen geanalyseerd m.b.v. de door Prof. Baarda ontwikkelde theorie. Behalve de precisie van het net is ook de betrouwbaar heid onderzocht. Hiertoe is een toets op het gekozen model uitgevoerd. M.b.v. „data-snooping" is getracht eventueel opgetreden fouten te lokaliseren. Ir. H. A. Hettema. Toetsing van de verschillen tussen de tweede en derde nauwkeurigheidswaterpassing op een eventuele hellingsverandering van ons land (skriptie) (L.G.R.-R66) 47 blz., 2.00, 1969. De resultaten van de tweede en derde nauwkeurigheidswaterpassing van Nederland worden met elkaar vergeleken. Met behulp van een toets-proce- dure is nagegaan of er sprake is van een kanteling van het puntensysteem. Ir. J. C. P. de Kruif. The adjustment of the primary triangulation of the Netherlands (L.G.R.-R64). 23 blz. met 8 figuren waarvan 1 in kleur), 2.00, 1969. In dit rapport wordt een overzicht gegeven van de berekeningen die in de periode van 1965-1968 zijn uitgevoerd ten behoeve van de tweede vereffening

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 44