43 van de Europese triangulaties. Onder andere is de precisie van het Neder landse driehoeksnet onderzocht. Ir. 13. G. K. Krijger. Inleiding tot de matrixrekening: deel I: begrippen en elementaire bewerkingen tot en met vermenigvuldiging; geprogram meerde instruktie, 28 blz., 2.00, 1969. Deze geprogrammeerde instruktie is voor twee groepen gebruikers ge schreven: degenen die nog geen kennis van de matrixrekening bezitten en degenen die hun kennis daarvan willen oplrissen. Ir. B. G. K. Krijger. De plaats van de automatisering in de opleiding tot geodetisch ingenieur (L.G.R.-V25). 9 blz., 1.00, 1969. Genoemd onderwerp wordt vooral bezien vanuit het oogpunt van de mogelijkheden van de in 1969 bij de T.H. geïnstalleerde I.B.M. 360-65. Ir. B. G. K. Krijger. Verslag van de werkzaamheden op het gebied van pro grammering voor rekenautomaten over de periode 1 juni 1968-31 mei 1969 (L.G.R.-V27). 12 blz., 1.00, 1969. J. C. de Munck en J. Lock. Elektronika I (2de herziene druk). 63 blz., ƒ2.75, 1969. (Voor uittreksel: zie volgend stencil). J. C. de Munck en J. Lock. Elektronika II. 66 blz., 2.75, 1969. De beide delen geven samen een eenvoudig overzicht van de elektronika, speciaal bedoeld voor landmeetkundigen en voor anderen die met elek tronische instrumenten en methodes te maken krijgen. Als beginniveau wordt de natuurkunde en de wiskunde van de middelbare school bekend veronder steld. Het is de bedoeling dat men na het doornemen van het diktaat met elektronici kan praten en handboeken of beschrijvingen van elektronische apparaten kan lezen, althans in hun hoofdlijnen. Ir. H. H. Schuringa. Enkele beschouwingen in verband met de techniek van het afstandsmeten met de tellurometer, in het bizonder met de tellurometer MRA4 (skriptie) (L.G.R.-R62). 92 blz., 2.75, 1969. De skriptie is een verslag van het onderzoek dat is verricht om indikaties te verkrijgen betreffende de nauwkeurigheid, de betrouwbaarheid, de repro duceerbaarheid en het ekonomisch gebruik van de MRA4. Zij bevat tevens algemene en bizondere beschouwingen die van nut kunnen zijn bij het meten met dit instrument. Het een en ander is afgestemd vooral op de geodetische praktijk en bevat in mindere mate informaties over de diepere elektro-tech- nische achtergronden. Ir. G. L. Strang van Hees. Kaartprojekties. 50 blz., 3,50, 1969. Bijdragen voor de studiedagen 1968 van de kartografische sectie van het Kon. Ned. Aardrijkskundig genootschap. Populaire beschrijving en indeling van veel verschillende kaartprojekties. Voor- en nadelen van de projekties. Lengte-, hoek- en oppervlaktevervormingen. Veel tekeningen en voorbeelden. In hetzelfde boekje tevens bijdragen van Prof. ir. G. J. Bruins en Drs. G. F. Willems. Ir. G. L. Strang van Hees. Satellieten in de geodesie. 11 blz., f 1.00, 1969. Beschrijving principes van de toegepaste methoden in de satellietgeodesie. Kepler wetten, dynamische en geometrische satellietgeodesie en satelliet- navigatie.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 45