150 jaar metriek stelsel in Nederland 6i Belast met de leiding van de landmeetkundige afdeling de hoofdingenieur Ir. J. A. van der Linden. Eervol ontslagen de directeur W. F. den Hengst. Technische Hogeschool Gepromoveerd tot doctor in de technische wetenschappen op 16-12-1969 op een proefschrift getiteld ,,A method for the calculation of orthogonal transformation matrices and its application to photogrammetry and other disciplines" Ir. M. Tienstra. Geslaagd voor het kandidaatsexamen geodetisch ingenieur op 28-11-1969 de Heer C. A. van Kampen en op 11-12-1969 de Heren N. J. Belgraver, N. Buurman, A. H. Kalt, J. E. M. de Lange, A. H. Polderman en D. Snijders; voor het doctoraal examen geodetisch ingenieur op 28-11-1969 Mevr. E. C. C. Beneder-Blitz, en de Heren W. van Berk, E. Chris- tiaan, C. A. van Kampen, E. Kolk, W. Meinema, A. H. Start, J. H. Vas, E. Vermaat, H. J. Visser en G. Zantinge. Benoemd tot ingenieursassistent aan het Laboratorium voor Geodesie, Kanaalweg 4 te Delft, Mevr. Ir. E. C. C. Beneder-Blitz en de Heer Ir. J. H. Vas. I.T.C. Tijdens de viering van de 18e Dies Natalis van het Instituut op 17 december j.l. heeft Prof. dr. ir. W. Schermerhorn zijn benoeming aanvaard tot „Fellow of the Institute". F.I.G. De rapporteur voor Commissie 6, Ir. G. Bakker, brengt het volgende onder de aandacht van de lezers: In commissie 6 van de F.I.G. zijn de volgende 4 studiegroepen gevormd: A. The accuracy of location surveys allowances in building industries, chairman of the study group: Mr. John van den Berg, Statens Institut for Byggnadsforskning, Box 27 163 10252 Stockholm 27, Sweden. B. Earthwork computation, chairman of the group: Prof. Dr. Ing. Klaus Linkwitz, Kepplerstrasse 10, 7 Stuttgart 1, Federal Republic Germany' C. Measurements for the determination of deformations of building con structions-automation of procedures, chairman of the group: Prof. Dr. T. Lazzarini, Dabrowskiego 38, m. k., Warszawa 12, Poland. D. Underground lines-measurements and record, chairman of the group: Dipl. Ing. Frantisek Calek, Hybernska 2, Praha 1, Czechoslovakia. Het wordt door de commissie zeer op prijs gesteld als belangstellenden in het werk van een van deze studiegroepen kontakt op zouden nemen met de betreffende voorzitter studiegroep. In 1970 zal het 150 jaar geleden zijn, dat in ons land het metrieke stelsel officieel werd ingevoerd. Nederland was de eerste souvereine staat, die in 1820 de toepassing van dit stelsel wettelijk voorschreef. In Frankrijk, de bakermat van het metrieke stelsel, gebeurde dit eerst 20 jaar later. Op 21 april 1970 zal dit historische feit worden herdacht door het houden van een bijeenkomst en een symposium in de Aula van de Technische Hogeschool te Delft. De herdenking en het symposium worden georganiseerd door de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen en de Dienst van het IJkwezen (Ministerie van Economische Zaken) in samen werking met de Technische Hogeschool Delft, het Koninklijk Instituut van Ingenieurs, de Nederlandse Natuurkundige Vereniging en de Koninklijke Nederlandse Chemische Vereniging. Hiertoe is een comité van voorbereiding gevormd, waarin afgevaardigden van genoemde instanties en verenigingen zitting hebben en dat onder voorzitterschap staat van Prof. dr. J. de Boer, hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 65