1 g6 Van Wely: Nu daalt u dus af eigenlijk tot een detaillering, tot een onderwijstechnische zaak Schuringa: Nee, het gaat er mij om dat dit een essentieel onder deel is van het studieprogramma, en dat ik graag zou horen dat anderen dit ook vinden, en dat ze dan accepteren dat de vaktech nische kennis op de een of andere manier wordt teruggebracht. Van Wely: Ja, Mijnheer Witvliet pardon, er was iemand u voor, een moment. Houtenbos: Alhoewel ik ook, evenals Prof. Baarda, een das om heb, zal dat me toch niet weerhouden om minder behoudend te spreken hilariteitZowel uit de woorden van Prof. Hoef nagels als van Prof. Baarda heb ik gehoord dat beiden bijzonder grote waarde hechten aan overleg dat hecht ik ook, maar nu is het zo dat èh er is in het verleden al veel gesproken over het invoeren van minder vaktechnische zaken, maar tot nu toe is er nog niets naar voren gekomen. Welke garantie kan het bestuur van de onderafdeling ons geven dat daar in korte tijd iets aan gedaan wordt Stilte Van Wely: Is er iemand van de onderafdeling die behoefte voelt om hierop te antwoorden Gelach Baarda: Voorzitter, ik wou hier niet graag op antwoorden, maar ik wil een vraag opwerpen aan prof. Hoefnagels. De moeilijkheid is, dat blijkt uit deze vraagstelling, dat als je even zo met je vuist wat uit de lucht komt plukken, dat dan de moeilijkheid is om te herkennen langs welke weg iemand die wel technische, concrete problemen kan overzien, zijn ogen open kan krijgen voor de combinatie van deze technische vakken en dus die achtergrondkwesties. Heeft Prof. Hoefnagels wel de problematiek meegemaakt dat dus groeperingen anders dan sociologen, die moeite hadden om uit het enorme niet-(3 gebied iets zó te combineren met de eigen (3-vakken dat een student dit normaal als één geheel, één gedachte aanvaardt, en daardoor juist ook die toepassing op het niet-p vakgebied tot een groter succes kan maken. Hoefnagels Heel kort, die ervaring heb ik niet. In de sociologen- opleiding zit ook een heleboel technische kennisuw vak statistiek, en onderzoeksmethodieken. Nu ben ik er voorstander van dat niet élke socioloog die vakken volledig bestudeert. Ik doe nooit aan onderzoek, in de technische zin. Ik moest er eens een inleiding in hebben, zodat je weet wat deze mensen doen. Dan zie ik mo gelijkheden om meer openheid te krijgen voor de studie van kri tische maatschappijbeschouwing en typerend is dat studenten hier veel meer vanaf wisten dan docenten. Ik heb een cursus maatschap pijleer, ik krijg 't eigenlijk maar half af. Dat is niet erg, want de discussies en de meningsvorming geven mij vertrouwen, dat als je ze maar helpt, om zelfstandig te zijn, om er zelf mee te komen, dan

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 36