g8 maar Schuringa heeft een aantal voorbeelden aangehaald van di recteuren van grote bedrijven die er wel zo over denken, en het is dus helemaal de vraag: accepteert het bedrijfsleven dit andere soort ingenieurs, want hier ontbreken alle afgestudeerden op een paar na van de afgelopen drie jaar tot 15 jaar, de ouderen zijn er vanwege de kinderen die opstandig zijn en de jongeren omdat ze op de universiteit opstandig moeten zijn. Maar de middenmoot ontbreekt Wordt die andere ingenieur geaccepteerd Stilte Van Wely: .ja, Prof. Bruins, Sluit u bij deze vraag aan, Prof. Bruins. Bruins: Nee. Van Wely: Mag ik dan eerst even vragen of er uit de praktijk mensen zijn die hierop in willen gaan Stilte Creusen: Vanmorgen is gevallen het woord arbeidsverdeling, als je het mij vraagt moeten we het probleem terugbrengen tot: welk soort arbeidsverdeling kiezen we, en als we gekozen hebben in hoeverre houden we ons daar dan aan Eveline Beneder-Blitz: Mag ik daar nog even op aanhaken, Prof. Hoefnagels ging er vanochtend vanuit dat er een arbeids verdeling was in een groep mensen, en die groep stelde hij identiek aan de samenleving, m.a.w. in de samenleving zou er een arbeids verdeling zijn. Maar mag ik er even op wijzen dat dit slechts voor 50% van de mensen geldt, n.l. voor de vrouwen geldt het niet. Gelach en applaus Hoefnagels: Even een kleine correctie, ook de huismoeder heeft een verdeelde maatschappelijke taak. Eveline Beneder-Blitz Dat is geen taakverdeling, dat is namelijk een duizendpoot. Langdurig gelach Lopes: (tot naaste omgeving) Functieverdeling is beter hè, functieverdeling. Van Wely: Kunt u dat toelichten, mijnheer Lopes Lopes: Nee Luidkeelse hilariteit Bruins: Het is met enige schroom, dat ik als oudere het woord neem. Toch heb ik in het onderwijs enige ervaring opgedaan in de laatste jaren. Ik hoor hier telkens spreken over de invoering van maatschappijwetenschappen. Daar ben ik natuurlijk voor. (Prof. Bruins noemt verder 2 definites van „perspectief", en doet een gemotiveerde keuze uit beide). Ik vraag me af: als we samen over maatschappijwetenschappen praten, moeten we dan aan de andere kant niet denken aan de ontwikkeling van het technisch vakgebied. Aan de vorm van onderwijs zoals we die op 't ogenblik geven, ik denk ook aan een meer fundamentele vorm van onderwijs. Ik geloof dat we wel 50

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 38