63 De geodeet in perspectief Dit nummer van het tijdschrift is voornamelijk gewijd aan de studiedag, die onder het motto ,,De geodeet in perspectief" op 26 januari j.l. in Delft werd gehouden. De voorbereidingen voor deze dag zijn verricht door een daartoe ingestelde N.L.F. werkgroepde leden van deze werk groep warenProf. ir. W. Baarda, B. Benda, Ir. M.W.F.f. Creusen, Ir. C.f.W. de fong, Ir. G.H. te Kronnie, f.L.A.f.M. Martens, Ir. f. C. de Munck, H. Quee, P. de Vries, Ir. A. Waalewijn, Ir. G. A. van Wely, Prof. ir. A.f. van der Weele en Ir. P. van der Wulp. Onder andere zijn door de werkgroep de stellingen geformuleerd, die op de studiedag als basis van de diskussies hebben gediend. Na deze stellingen vindt u achtereenvolgens gepubliceerd de inleidingen van Ir. G.H. Te Kronnie, Prof. dr. H. Hoefnagels, K. Schuringa en Prof. ir. WBaarda en tenslotte het verslag van de studiedag, waarin de gevoerde diskussies de hoofdschotel vormen. Het op schrift stellen en uitwerken van deze verslagen is voor een groot deel verzorgd door Mej. C. Smit en de heren Martens, Messelink, Quee en Snijders, allen studenten aan de T. H. te Delft. Stellingen t.b.v. de N.L.F.-studiedag 0.1 De voorbereidingsgroep x) wil geen richtlijnen geven voor de ontwikkeling van de landmeetkundigen 2), maar heeft door het formuleren van stellingen gepro beerd discussies op gang te brengen. 0.2 Hoewel de onderhavige problematiek vaak algemeen is, heeft de voorbereidingsgroep zich in de toelich tende stellingen veelal tot de landmeetkundige pro blematiek beperkt. I A Doordat de techniek een steeds groter stempel drukt op de ontwikkeling van de samenleving en doordat in de maatschappij steeds meer specialisatie optreedt, zal critisch inzicht van de technicus in de maatschappelijke stromingennationaal en internationaalsteeds belangrijker en steeds moeilijker worden. Het is daarom noodzakelijk dat deze aspecten een essentieel onderdeel van het onderwijs aan alle landmeetkundigen gaan uitmaken. I A 1 Het is de taak van het onderwijs de aanstaande land meetkundige voor te bereiden op de later door hem te dragen maatschappelijke verantwoordelijkheid. I A 2 Om begrip te kunnen hebben van maatschappelijke stromingen is het nodig dat de landmeetkundige op 26 januari 1970 in de aula van de Technische Hogeschool te Delft d.i. de NLF-werkgroep ,,de geodeet in perspektief". 2) d.i. iedereen die zich met landmeetkunde bezig houdt.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 3