100 van bepaalde stof, en het andere een kwestie van mentaliteit, van opvoeding dus. Schuringa: Prof. Hoefnagels zei, dat iemand die geen vakken nis heeft, waardeloos is voor de maatschappij, maar daar is mijns inziens tegenover stellen dat iemand die alléén maar vakkennis heeft net zo goed waardeloos is. Bijval van vele kantenEn gevaarlijk Vakidioot, hè te Kronnie: Ik hoor helaas ook al tot de oudere categorie, en èh als ik nu nog zou moeten studeren dan zou ik me niet aan sluiten bij de studenten in de geodesie, maar dan zou ik dolgraag naar Nijmegen gaan om daar kritische sociologie te gaan doen. Maar helaas is dit voor mij niet meer mogelijk, ik weet niet of het voor u nog mogelijk is. Lichte hilariteit Wanneer wij ons afvragen van wat is het belangrijkste, vakkennis of andere, maatschappelijke problematiek, toen dacht ik eraan dat ik zelf naar Delft ging, dat was in de donkere jaren tussen de crisis en het uitbarsten van de 2e wereldoorlog, toen was het uitsluitend vakkennis wat gedoceerd werd, dat toen eigenlijk ver op de achtergrond gedrongen had moeten worden, en primair juist dat de bijna onvermijdelijkheid van een 2e wereldoorlog mis schien nog had kunnen voorkomen worden wanneer er daadwer kelijk voldoende democratische inhoud was gegeven aan (onver staanbaar). Lopes In Duitsland te Kronnie: Ik heb ten aanzien van IA2 nog een opmerking: Ik geloof niet dat het gaat om maatschappijvakken, dan zou je eigenlijk een halve studie overslepen van de universiteit hiernaar toe. Het gaat juist om die maatschappelijke verantwoordelijkheid, die kritische ingesteldheid dat deelnemen aan de maatschappij, en ik geloof dat de problematiek zoals die bestudeerd zou kunnen worden, zo concreet en zo reëel mogelijk gehaald kan worden uit de hedendaagse situatie. We hebben vanochtend al gesproken over RotterdamOostvoorne. De problemen, zo ook bijv. Biafra, moeten nader geanalyseerd worden. We moeten materiaal aanslepen wat pers en opiniebladen brengen, en dit als een studieobject gaan zien, en daar samen een programma uit op gaan bouwen om te leren hoe men kritisch deze problemen moet benaderen, leren te analyseren, dat is de eerste noodzakelijkheid om tot een daadwerkelijk verantwoorde maat schappelijke houding te komen. Ik geloof datik zal vanavond de groeten aan mijn vrouw doenik geloof dat het ook gedeeltelijk aan de vrouwen zelf ligt Zeer geanimeerde vrolijkheid wegens het plotselinge vertrek van een dame uit de zaal Van Wely: Dames en heren, dit brengt mij op de gedachte om een korte theepauze in te lassen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 40