nemen, dat zij, die direct verantwoordelijk zijn voor het onderwijs hier niet zijn. Bovendien is voor deze dag een follow-up nodig, juist in de H.T.S. Van Wely Ik ben ook niet tegen de strekking van de motie, de belangstelling in alle kringen moet gewekt wordenniet alleen de H.T.S. Schuringa: Nou goed, ik vind het best als er ook zoiets aan de afdeling hier wordt gestuurd. Hilariteit. de Graaf: Mijnheer de Voorzitter, is het niet mogelijk dat het congres zich hierover uitspreekt Van Wely: Dat mag best, daar heb ik helemaal geen bezwaar tegen. Witvliet: Mag ik misschien eerst even een klein tegenwicht geven aan wat de student de Graaf straks gezegd heeft. Hij had het bezwaar dat op de H.T.S. de eendenpedagogiek heerst. Dat is inderdaad een verouderde pedagogiek. Wordt het „bij- de hand houden" niet vaak uitgelokt Wordt er van de docenten niet teveel verwacht Ik heb vandaag heel wat geleerd. Ik zou zeggen: weest u een beetje tolerant t.a.v. dat bij de hand houden. Inderdaad, wij horen ons te bezinnen op pedagogische en didactische vragen. U moet ook even de kans geven om bij te komen, en, zoals een berggids zei: Wer langsam geht, geht gut. de Vries: Ik ben een H.T.S. praktikant. Ik heb zaterdagmiddag hierover gesproken met iemand van de directie. Toen ik vroeg of hij a.s. maandag aanwezig zou zijn, zei hijik zie niet de noodzaak van deze dag in. Witvliet: Ik ben hier niet als vertegenwoordiger van de H.T.S. maar als lid van de NLF. De directeur van de school is dat niet Schuringa: Mijnheer Witvliet, deze motie heeft niets anders tot doel dan om het bestuur van de H.T.S. dat kennelijk conservatief is, èh om de discussie daar te stimuleren. Witvliet: U kent het bestuur niet U moet de mensen even de kans geven, de angst voor de sprong. de Graaf, u heeft de stukken gezien, alle leerlingen hebben toestemming om hier te zijn. Maar vanuit welke achtergrond heeft de directie dat besluit genomen En heeft het bestuur dit besluit niet uit pragma tische overwegingen genomen Het gaat om deze motie die als stimulans voor de studenten, en anderzijds als èh indicatie voor een bepaalde verstandhouding op school voor de directie kan dienen. Baarda Ik ben het niet met die motie eens, en ik zal u vertellen waarom. Het gaat nl., dat is duidelijk gebleken in de voorbe reidingsgroep, om moeilijke punten, punten waar velen elkaar niet verstaan. (Prof. Baarda schetst de discussie in de T.H. over onderwijs- 109

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 49