64 inzicht heeft in gebieden zoals cybernetica, sociale psychologie, sociologie, ecologie (leefmilieus) en waardenormen op basis van levens- en wereldbeschou wingen. A 3 Door meerdere of mindere bereidheid kan men be paalde maatschappelijke ontwikkelingen stimuleren of afremmen. Ook door diskussie, bijvoorbeeld in een vakblad of door uitspraken van een vereniging. Dit kan zinvol zijn omdat men in zijn funktie soms in formatie heeft die bij een algemeen bestuur of bij het publiek minder bekend is. voorbeelden - algemeen belang bij ruilverkavelingen - planning van industrie in havengebieden - medewerking aan oorlogsvoering (Vietnam, geno cide, wapenfabriek in z. limburg) - computer A 4 Studerenden en werkende jeugd, die samen de maat schappij van morgen vormen, dienen samen te werken aan de oplossing van maatschappelijk structurele problemen. I B Omdat de techniek een steeds groter stempel drukt op de maat schappelijke ontwikkeling, moet de eerste kwaliteit van elke landmeetkundige het bezit van een gedegen technische vakkennis zijn. De verantwoordelijkheid voor de toepassing van deze vakkennis berust bij de politici. I B i Het is de taak van het onderwijs om de aanstaande landmeetkundige in de eerste plaats vaktechnisch te bekwamen. I B 2 Bij de vaktechnische opleiding moet aandacht worden besteed aan de rand- en nevengebieden zoals: auto matisering, operations research, bedrijfseconomie, kostenberekening e.d. I B 3 De eventueel in te voeren maatschappijvakken moeten als doel hebben: verbetering van het werk klimaat ten behoeve van productieverhoging. I B 4 Docenten dienen met de praktijk verbonden te zijn om het onderwijs af te stemmen op de eisen die het bedrijfsleven stelt. Theorie en praktijk moeten on verbrekelijk verbonden zijn om de vakkennis te ontwikkelen. II Voor de maatschappelijke en vaktechnische ontplooiing van de landmeetkundigen is het verenigingsleven op vakgebied éénvan de mogelijkheden. Dit verenigingsleven moet niet geledings- gewijs georganiseerd zijn. geledingen: hier bijv. ir, ing, landm. ambt., meetassistent, etc.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 4