Mr. D. L. Rodrigues Lores no problematiek. Het gaat vandaag niet om „hoe en waarom" maar om „wat" moet gegeven worden in het onderwijs. Een groot aantal stellingen is niet eens besproken. H.T.S. enT.H. zullen samen moeten werken aan deze problematiek. Er zullen in de toekomst 2 typen ingenieur naast elkaar staan. Er moeten gespreksgroepen tot stand komen, waaraan de H.T.S deel zal nemen.) Het lopende gesprek tussen T.H. en H.T.S. is uitgesteld, omdat de moeilijkheid was in welke richting ons vakgebied gaat bewegen de Graaf Mag ik daar even op ingaan. Prof. Baarda heeft het over fundamentele onderwijsvernieuwingen, maar de motie behelst niets anders dan het systeem dat aan de H.T.S. gehanteerd wordt, om een zwaar woord te noemen: het respecteren van de rechten van de menshet recht van vrije meningsuiting. Van Wely: De aanwezigen zijn niet op de hoogte van de toe stand, en kunnen hier moeilijk een uitspraak over doen. Te Kronnie: Ik zou toch wel graag willen weten of de H.T.S.- studenten op dit moment behoefte hebben aan de motie. Hts-er: Is het mogelijk om de voorbereidingen die aan de T.H. afgelopen jaar gepleegd zijn, over te hevelen naar de H.T.S., dan hebben we in ieder geval een jaar gewonnen. de Vries: Wij weten van geen overleg, wij weten nergens van. Wij zijn bereid om de motie in te trekken op één voorwaarde: dat het gesprek dat genoemd is onmiddellijk op gang komt. Applaus Van Wely Mijnheer de Vries, dank u wel. Deze dag is pas een begin, en wij gaan door met meer mensen erbij te betrekken. Wij zijn van plan om op korte termijn verderstrekkende dingen te doen (Verder bedankt de heer van Wely allen die aan de tot stand koming van deze dag hebben meegewerkt). v. d. Weele: Ik zou willen voorstellen dat iedereen die eventuele konkrete voorstellen heeft te doen over de voortgang van deze zaak deze meldt aan de NLF. Van Wely: sluit de bijeenkomst. Lijst van sprekers in de diskussie (in volgorde van opkomst) Ir. G. A. van Wely wetenschappelijk medewerker L.H.S. Prof. dr. ir. W. Schermerhorn Prof. mr. P. de Haan H. Quee Ir. B. G. K. Krijger Mr. ir. J. M. C. Witvliet Prof. dr. H. Hoefnagels Ir. W. Berends Wageningen en voorzitter van de N.L.F. leraar H.T.S. Utrecht Hoogleraar Universiteit Nijmegen hoofdingenieur bij de landmeetkundige dienst van het Kadaster, Arnhem oud-hoogleraar T.H. Delft hoogleraar T. H. Delft student T. H. Delft wetenschappelijk medewerker T.H. Delft wetenschappelijk medewerker T.H. K. Schuringa D. D. Houtenbos Prof. ir. W. Baarda Delft. student T. H. Delft, student T. H. Delft, hoogleraar T. H. Delft.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 50