Prof. ir. A. J. van der Weele Nederlandse Landmeetkundige Federatie Jaarverslag over 1969 Ill Mevr. ir. E. C. C. Beneder-Blitz J. L. A. J. M. Martens Prof. ir. G. J. Bruins Ir. M. W. F. J. Creusen Ir. W. van Berk Ir. G. H. te Kronnie W. de Graaf S. Stellingwerff Beintema P. Verhoef E. Draisma, ing. Ir. S. Rienstra Ir. G. Jacobs Ir. H. de Ridder Ir. A. A. M. Hart P. de Vries ingenieur-assistente T. H. Delft student T. H. Delft, hoogleraar T. H. Delft, medewerker van groot industrieel bedrijf hoofdingenieur bij de Ruilverkavelings- dienst, Assen. medewerker ingenieursbureau student H. T. S. Utrecht, student T. H. Delft, technisch hoofdambtenaar T. H. Delft, landmeetkundig hoofdambtenaar Rijks waterstaat, Delft. hoofd van de Meetkundige Dienst R.W.S. Delft. medewerker ingenieursbureau Oranje woud. ingenieur-verificateur bij de Directie Kadaster en Hypotheken, Den Haag medewerker Kankerinstituut, Amsterdam. student H. T. S., Utrecht, directeur I. T. C., Delft. In het verslagjaar kwam het Hoofdbestuur tweemaal bijeen en wel op 19 februari en 22 september 1969. De beknopte verslagen van deze ver gaderingen, die een beeld geven van de aktiviteiten van de Federatie, werden gepubliceerd in het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, jg. 1969, blz. 162 en 356. Op 14 mei 1969 werd in Delft een studiedag gehouden waaraan werd deel genomen door leden van de N.L.F. en het N.G.L. De dag stond onder aus piciën van de N.L.F.-werkgroep Projectmetingen" en was gewijd aan het onderwerp „Landmeetkundige aspecten bij de bouw van de Synthese radiotelescoop in Westerbork". De inleidingen werden verzorgd door Dr. J. W. M. Baars (Astronomische principes en vereiste nauwkeurigheden van radiotelescopen), Ir. P. F. H. Wessel (De meetkundige grondslag voor de bouw van de syntheseradiotelescoop te Westerbork), Dr. G. van Herk (Het aligneren van 12 punten van de referentielijn en de bepaling van het azimut van deze lijn), Ir. A. van Milaan (Het uitzetten van de railbaan voor de beweegbare telescopen) en de Heer A. Bijloo (Constructiemetingen aan de assemblagemal voor de reflector en het reflectorvlak). De voordrach ten werden gepubliceerd in het Tijdschrift, jg. 1969, blz. 206 e.v. De werk groep had bovendien een kleine tentoonstelling van bizondere meetappara tuur ingericht die terecht veel belangstelling trok. In de namiddag werd de jaarlijkse huishoudelijke vergadering gehouden. Het verslag van deze vergadering is opgenomen in het Tijdschrift, jg. 1969, blz. 256259. Op 19 en 20 september 1969 hield het N.G.L. haar vijfde tweejaarlijkse congres te Arnhem, waarbij tevens het 10-jarig bestaan werd gevierd. Een groot aantal leden van de N.L.F. gaf gevolg aan de uitnodiging om het wetenschappelijk gedeelte van het programma bij te wonen en de interessante veelzijdige tentoonstelling te bezoeken. Tijdens het congres werden voor drachten gehouden door Ir. W. A. Claessen (De voerstraalmethode)Ir. M. J. Hoek (Probleemanalyse van computertechnische en meettechnische facetten van leidingenregistratie), Ir. H. Rietveld (De wegontwerper en de computer), W. C. J. Burki (Landmeetkunde in de olie-exploratie), Ir. J. C. de Munck (Recente instrumentele ontwikkelingen in de landmeet-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 51