ii4 Delft. De leden van de N.L.F. zullen per circulaire voor deze bijeenkomst worden uitgenodigd. Voor het programma wordt verwezen naar de februari-aflevering van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde blz. 61 en 62. 3. Programma 1970. Op 15 mei 1970 zal in Wageningen een studiedag worden gehouden gewijd aan de bespreking van enkele ruilverkavelingsfacetten. In de namiddag zal de jaarlijkse huishoudelijke vergadering plaats vinden. De leden van het N.G.L. zullen voor de studiedag worden uitgenodigd. Op 15 en 16 oktober 1970 zal in Apeldoorn een tweedaags congres (met dames) worden gehouden. Het congresthema wordt „satellietengeodesie". Het wetenschappelijk programma zal worden verzorgd door Prof. Bruins en zijn medewerkers. Een congrescomissie is inmiddels enthousiast be gonnen met de voorbereiding van de overige programmaonderdelen waaronder enkele excursies voor de dames. De leden van het N.G.L. en hun dames zullen in de gelegenheid worden gesteld het congres bij te wonen. 4. Redaktie Tijdschrift. Uitvoerig wordt van gedachten gewisseld over de mogelijkheden om het Tijdschrift naar inhoud en uiterlijke verschijning aan te passen aan meer moderne inzichten. Besloten wordt op de a.s. huishoudelijke vergadering de leden te vragen goed te keuren dat de redaktie wordt uitgebreid met enkele leden, en na te gaan of het mogelijk is te komen tot de instelling van een redaktieraad die de redaktie van advies kan dienen bij het door haar te voeren beleid. 5. F.I.G. Het voorlopige programma van F.I.G.-bijeenkomsten in de komende jaren luidt als volgt: 1970 (17-22 augustus) Comité Permanent-vergadering in Boedapest. 1971 1-10 september) 13de F.I.G.-congres in Wiesbaden. 1972 Comité Permanent-vergadering in Tel Aviv. 1973 Comité Permanent-vergadering in Australië. 1974 14de F.I.G.-congres in Washington. 1975 Comité Permanent-vergadering in 1976 Comité Permanent-vergadering in 1977 U>de F.I.G.-congres in Stockholm. 1978 100-jarig bestaan F.Ï.G.) Comité- Permanent-vergadering in Parijs. 6. Verenigingsstruktuur De heren Van Berk en Harder delen mede, dat de besturen van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde en de Vereniging van Civiel-Landmeters en Geodetisch Ingenieurs reeds ver gevorderd zijn met het opstellen van concept-statuten en huishoudelijk reglement voor de nieuw te stichten ingenieursvereniging. Verwacht wordt dat in september a.s. de nieuwe vereniging kan worden opgericht tijdens een gemeenschappelijke vergadering van de beide be staande verenigingen. Tot slot richt de voorzitter zich tot Ir. W. J. Bonekamp die voor 't laatst aan de besprekingen heeft deelgenomen. Hij dankt hem voor zijn bijdrage aan de discussies in de afgelopen jaren en voor de wijze waarop hij steeds de belangen van de N.L.F. heeft gediend. De heer Bonekamp dankt op zijn beurt voor de prettige samenwerking en wenst de leden van het hoofdbestuur veel succes bij hun arbeid in de komende tijd. de secretaris van de N.L.F. Ir. D. van der Wulp.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 54