n8 Technische Hogeschool Geslaagd voor het doctoraal examen geodesie op 27-2-1970 de heren L. F. Baank en J. L. A. J. M. Martens. I.T.C. Nadat vorig jaar er al sprake van was, is onlangs door het Kabinet de finitief besloten dat het I.T.C. zal worden verplaatst naar Enschede. Daar plaatsruimte beschikbaar is in een bestaand gebouw, zal de gehele over plaatsing waarschijnlijk binnen een jaar voltooid zijn. In dienst getreden m.i.v. 1-4-1970 als wetenschappelijk hoofdambtenaar Ir. H. L. Rogge. Nederlandse Aardolie Maatschappij te Assen In dienst getreden m.i.v. 1-4-1970 Ir. J. L. A. J. M. Martens. Herdenking 150 jaar metriek stelsel in Nederland In aansluiting op het reeds eerder opgenomen bericht aangaande deze herdenking, die op 21 april 1970 wordt gehouden in de AULA van de TECH NISCHE HOGESCHOOL, Mekelweg 1 te DELFT, volgt hieronder het vol ledige programma voor die dag. HERDENKINGSBIJEENKOMST 10.00 uur Ontvangst van genodigden en deelnemers. 10.45 uur Opening van de bijeenkomst door Prof. dr. J. de Boer, voorzitter van het Comité van voorbereiding. 10.50 uur Toespraak door de Staatssecretaris van Economische Zaken, Drs. L. J. M. van Son. II.05 uur ..The adoption of the Metric System by The Netherlands (histor ical circumstances-events-personalities)" door Profdr. M. J. G. Minnaert oud-hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. 12.00 uur Legal Metrology and Metric System to-day" door de heer A. J. van Male, voorzitter van het Comité International de Métrologie Légale (CIML), hoofddirecteur van het IJkwezen. 12.20 uur Lunchpauxe. SYMPOSIUM 13.45 uur „The latest Developments of the SI Units of Length and of Time" door Dr. J. Terrien, directeur van het Bureau International des Poids et Mesures (BIPM) te Sèvres 14.45 uur „Modern Precision Displacement-Measurements in Industrial Practice" door Dr. P. Kramer van het Philips' Natuurkundig Laboratorium. 15.30 uur Theepauze. 16.00 uur „Some General Aspects of the International System of Units" door Prof. dr. J. de Boer, hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam, secretaris van het Comité International des Poids et Mesures (ClPM). 16.30 uur Sluiting van de bijeenkomst. Bij de ingang van de Aula wordt een kleine expositie gehouden van his torische voorwerpen en bescheiden, die betrekking hebben op het onderwerp van de herdenking, terwijl bovendien een tableau wordt opgesteld, waarop circa 90 grootheden met de bijbehorende Si-eenheden op overzichtelijke wijze zijn aangegeven.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 58