Als bronnen hiervoor verwijs ik naar de onderzoekingen van het Nederlands Instituut voor Praeventieve Geneeskunde te Wassenaar en naar haar tijdschrift „Mens en Onderneming". Voorts naar de vele discussieverslagen van de Nederlandse Vereniging voor Bedrijfspsychologie (de zogenaamde Groene boekjes), de stroom van Mar ka en Aula pockets op het gebied van leiding en organi satie, om van de publikaties van andere uitgevers maar te zwijgen. Kortom, er is een zodanige hoeveelheid van informatie te krijgen, op het gebied der „human relations", dat de moeilijkheid is hoe men de koers moet houden. Moge het U en Uw leermeesters gegeven zijn hierin binnenkort de plaats te bepalen. 137 Litteratuurverwijzing Nederlands tijdschrift voor de psychologie, juli 1963, Mens in de psychologie, Prof. dr. F. J. Th. Rutten; Sociale psychologie in drie dimensies, Aula-pocket, Prof. dr. J. A. A. van Leent; De psychologie van het sociale leven, 1962. Prof. dr. A. Oldendorff; Psychologie van het leiding geven, 1964, Agon bibliotheek, Dr. H. Dirks en Drs. F. P. J. van Grunsven; Psychologie van het bedrijf, 1964, Agon bibliotheek, Drs. F. P. J. van Grunsven Oratio, de bedrijfspsychologie en maatschappelijke ontwikkeling, 1960, Prof. dr. M. J. M. Daniëls, Eindhoven; Psychologische aspecten van het bedrijfsleven, 1968, Marka pocket, prof. mr. M. H. K. van der Graaf e.a. Onaangepaste mensen in het bedrijf, brochures nr. 33 en 34 van de Nederlandse Vereniging voor Bedrijfspsychologie, 1959; De laboratoriummethode van training in menselijke verhoudingen ten dienste van veranderingen in organisaties, tijdschrift „Mens en onderneming" 22 (1968) i-n; Developing patterns in management, Likert Rensis, 1955; Organiseren en leidinggeven, Teleac cursus, 1969; Mens en organisatie in het bedrijf, Marka pocket, Argyris, Chris, 1963; De positie van de ongeschoolde arbeider in het bedrijf, Nederlandse Vereniging voor Bedrijfspsychologie, brochure nr. 44, Drs. A. H. Bos, p. 28 e.v., 1964; Personeelsbeleid in deze tijd, Dr. H. P. Meppelink en Drs. J. G. Neeteson, 2e dr., 1962 Evaluatie van personeelsbeleid, tijdschrift „Mens en onderneming" 22 (1968), p. 90-97 en op. 168-178; De beleving van de tijd, Aula pocket, Jankélévitch, Vladimir, 1966; Leeftijd en bedrijfsbeleid, brochure nr. 52 van de Nederlandse Vereni ging voor Bedrijfspsychologie, 1968; Maatschappijwetenschappen voor de geodetisch ingenieur, Mr. ir. J. M. C. Witvliet, tijdschrift voor kadaster en landmeetkunde, april 1964, p. 54 e.v.; Toch moeten we beoordelen, brochure nr. 45 van de Nederlandse Vereniging voor Bedrijfspsychologie, 1964.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 21