147 In memoriam W. Joosten In zijn woonplaats 's-Gravenhage overleed op 28 februari 1970 plotseling op 72-jarige leeftijd de oud-ingenieur-verificateur van het Kadaster Willem Joosten. Ik heb het op prijs gesteld dat de redactie van het „Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde" mij heeft gevraagd iets te zijner nagedachtenis te schrijven. Immers hij heeft na de instelling van de afdeling Kadaster en Hypotheken van het Ministerie van Financiën als een van mijn directe medewerkers een viertal jaren op de pret tigste wijze met mij samengewerkt. Op 1 januari 1918 is zijn opleiding voor het ambt van landmeter van het Kadaster begonnen en was hij gedurende zijn opleidingstijd als adsp.-landmeter achtereenvolgens werkzaam in 's-Gravenhage, Wageningen, Leiden en Bilthoven. Na zijn succesvol slagen voor het examen van landmeter van het Kadaster, werd op 1 november 1921 's-Gravenhage zijn nieuwe standplaats. Hij werd op 1 februari 1924 verplaatst naar Brielle, keerde na 7 jaar weer terug naar 's-Gravenhage en werd in juni 1941 be noemd tot Hoofd van het bureau in Rotterdam. Op 1 mei 1947 werd hij verplaatst naar het Ministerie van Finan ciën om samen met de hypotheekbewaarder W. van Riesen deel te gaan nemen aan het werk van de nieuw ingestelde afdeling Kadas ter en Hypotheken van dat Ministerie. Op 1 mei 1951 volgde zijn benoeming tot ingenieur - verificateur, eerst in Amsterdam en later in 's-Gravenhage om tenslotte na de inkrimping van het aantal divisies als ingenieur-verificateur in alge mene dienst naar het Ministerie terug te keren. De taak van Joosten aan de afdeling Kadaster en Hypotheken lag hoofdzakelijk op organisatorisch gebied. Onder andere besteedde hij aandacht aan verbetering van werkmethoden en opvoering van de mogelijkheden van de mechanische reproductie. Zo werd een begin gemaakt met de vervaardiging van een soort

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 31