148 Stamplans op film, waarvan gemakkelijk lichtdrukken zijn te maken en werd het toepassen van microfoto's van archiefstukken op prak tische bruikbaarheid beproefd. Deze onderwerpen bleven zijn grote belangstelling behouden en het zal hem grote voldoening hebben gegeven dat in Zierikzee een proef kon worden genomen met een nieuwe kadastrale boekhouding, welke niet meer in leggers maar in een modern kaartsysteem werd verwerkt. Joosten was van dit systeem de geestelijke vader, het was zijn grote verdienste dat het een volledig kloppend systeem is gebleken te zijn. Alle taken waarvoor Joosten werd gesteld werden door hem op perfecte wijze uitgevoerd, hij leefde voor zijn werk en heeft daaraan ook veel vrije tijd met graagte geofferd. Door zijn innemende karakter heeft hij zich vele vrienden verwor ven en samen met zijn vrouw wist hij de vriendschappen te onder houden. Wegens zijn verdiensten viel hem in 1956 de benoeming ten deel tot Officier in de Orde van Oranje Nassau en op 1 december 1963 werd hem één jaar na het bereiken van de vijfenzestigjarige leeftijd ontslag verleend uit 's Rijks dienst, onder dankbetuiging voor de aan de lande bewezen diensten. Slechts luttele maanden na zijn vrouw werd hij begin maart onder grote belangstelling in Ockenburg gecremeerd. W. F. Stoorvogel Een vergelijkende studie van ruimtelijke ordening in Engeland en Nederland In deze skriptie is een zo uitgebreid mogelijk overzicht gegeven van de manier waarop de ruimtelijke ordening in Engeland wordt uitge voerd. Hierbij is echter de nadruk gelegd op de juridische en ekono- mische aspekten. Om verbanden en verschillen met de Nederlandse ruimtelijke ordening aan te geven is een wat ongebruikelijke methode gevolgd. Ten aanzien van de Nederlandse situatie is namelijk een schaduwbetoog opgezet. Hierdoor kan men de verschillende gedeel ten gemakkelijk vergelijken. Allereerst zijn doelstellingen en definities van ruimtelijke ordening geanalyseerd om de beide nogal afwijkende juridische systemen met elkaar in verband te kunnen brengen. Het blijkt bovendien dat gemeenschappelijke problemen als bevolkingstoename, migratie, bevolkingskoncentratie en ekonomische expansie een ontwikkeling in dezelfde richting tot gevolg heeftde zekerstelling van het alge meen welzijn. Vanwege de aktualiteit is een apart hoofdstuk over de interaktie tussen ruimtelijke ordening en ekonomische planning Ingenieursskriptie van J. Martens (samenvatting)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 32