150 In de verslagperiode zijn 6 technisch-wetenschappelijke voordrachten gehouden en was er één symposium 8 november 1968 Ir. W. Langeraar te Utrecht "Oceanography from space" 29 november 1968 Ir. J. Visser te Utrecht Commission IV-I.S.P. 28 februari 1969 Prof. ir. A. J. van der Weele te Delft Fotogrammetrische waarnemingen. 6 juni 1969 Drs. C. W. Lamberts te Delft Holografie. 24 september 1969 SymposiumLuchtwaarneming met niet-conventione- te Delft le systemen (Remote sensing of environment). 7 november 1969 Dr. H. Ziemann te Delft Possible methods for the correction of image defor mation. 12 november 1969 Prof. M. R. Holter te Delft Remote sensing prospects and problems. Uit bovenstaand overzicht blijkt dat twee buitenlandse sprekers, te weten Dr. Ziemann, N.R.C. Ottawa, en Prof. Holter, University of Michigan, U.S.A. dit jaar voor onze vereniging een voordracht hebben gehouden. Opge merkt dient hierbij te worden dat de lezing van Prof. Holter mogelijk was dank zij de medewerking van Prof. dr. C. Voute van het I.T.C. Het symposi um op 24 september is georganiseerd door het K.I.V.I., dat hierbij de leden van onze vereniging en van een aantal andere verenigingen uitnodigde. Het aantal voordrachten was dit jaar 6 plus een symposium. Het bestuur prijst zich gelukkig dat in deze serie voordrachten ook voldoende aandacht besteed kon worden aan nieuwe ontwikkelingen zoals: holografie, „remote sensing", fotografie vanuit de ruimte, etc. Als aktiviteiten dienen in dit jaarverslag verder genoemd te worden i° Het dagelijks bestuur ontving het Comité Directeur van de O.E.E.P.E. op een diner in motel „Holiday Inn". Het Comité Directeur vergaderde gedurende 2 dagen in ons land in Delft. Voor deze ontvangst waren ook de ere-leden van onze vereniging uitgenodigd. 20 Het bestuur was officieel vertegenwoordigd bij het lustrum van het N.G.L. In het afgelopen jaar vergaderde het bestuur tweemaal. Op beide bestuurs vergaderingen werd ruime aandacht besteed aan - herstrukturering van de landmeetkundige verenigingen - Commissie IV van de I.S.P. Wat het eerste punt betreft heeft het bestuur geen stappen ondernomen; besloten werd eerst de algemene ledenvergadering af te wachten. In het vorige jaarverslag werd reeds vermeld dat in de periode 1968-1972 van onze vereniging een grote aktiviteit verwacht werd op het gebied van Commissie IV, van de I.S.P. Inmiddels is een werkgroep gevormd: „Steun groep Commissie IV, I.S.P." onder voorzitterschap van Prof ir. A. J. v. d. Weele. Deze steungroep heeft tot taak: - het verzamelen van gegevens omtrent de tot Comm. IV behorende onderwerpen. - in 1970 een symposium te organiseren en mede te werken aan een goede keuze van onderwerpen die op dit symposium behandeld kunnen worden. de sekretaris, Dr. ir. G. H. Ligterink.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 34