i86 bestuur van de stichting zo samengesteld wordt dat de verschillende instellingen die bij de kartografie betrokken zijn zo goed mogelijk vertegenwoordigd worden. Landinrichting Midden-Delfland Tegen het plan tot inrichting van een deel van de te handhaven open ruimte in Midden-Delfland en de daarmee samenhangende onteigeningsmogelijkheid konden tot en met 10 augustus jl. be zwaarschriften bij de minister van landbouw en visserij worden ingediend. Een kaart met de begrenzing van het te reconstrueren en te onteigenen gebied, met toelichting, heeft daartoe van 6 tot en met 31 juli ter visie gelegen. De 1900 ha, waarop de tervisielegging betrekking heeft, zuilen als onderdeel van een gebied van totaal 6000 ha worden ingericht. Hiervoor zal, zoals de ministerraad op 27 februari heeft besloten, een apart ontwerp van wet worden ingediend. De Ruilverkavelings- wet biedt namelijk in dit geval onvoldoende mogelijkheden, omdat een te grote oppervlakte nodig is voor met name allerlei voor zieningen ten behoeve van de dagrecreatie. Het ontwerp van wet zal dan ook een mogelijkheid van onteigening bevatten. In grote lijnen zal daarbij de nutswetprocedure worden gevolgd, waarvan bovengenoemde tervisielegging de eerste fase is. Inmiddels is reeds aan de Stichting Beheer Landbouwgronden opgedragen ten behoeve van de landinrichting gronden aan te kopen. De voornaamste doelstellingen van het plan Midden-Delfland zijn; (te open ruimte in het gebied te handhaven door het inrichten van een zg. bufferzone; binnen dit gebied een zg. element van formaat ten behoeve van de dagrecreatie te scheppen, een en ander in overeen stemming met de Tweede nota over de ruimtelijke ordening m Nederland. Het niet te onteigenen deel van het gebied, ongeveer 4100 ha, zal bestemd blijven voor de land- en tuinbouw. De technische inrichting van dit gedeelte zal geschieden in de geest van een her en ruilverkaveling. Het deel van 1900 ha zal voor doeleinden van openbaar nut, met name de dagrecreatie, worden bestemd. De ontworpen wettelijke regeling is er op gericht de werken van infra-structurele aard van het gehele gebied als één geheel op elkaar afgestemd en gecoördineerd te ontwerpen en uit te voeren. De landinrichtingsplannen voor het gebied zullen door een speciale landinrichtingscommissie worden ontworpen en uitgevoerd. De vaststelling van de verschillende plannen zal in de ontworpen regeling geschieden door Gedeputeerde Staten. Met de indiening van het wetsontwerp zal de grootst mogelijke spoed worden betracht.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 34