Herstructurering van de kadastrale dienst Op 1 juli 1970 is gecreëerd de Dienst van het Kadaster en de Open bare Registers. Deze dienst vormt een onderdeel van het eveneens 1 juli ingestelde Directoraat-Generaal van het Kadaster en de Domeinen, dat tevens omvat het Rijksinkoopbureau en de Staats loterij. Tot Directeur-Generaal van het Kadaster en de Domeinen is benoemd de heer D. A. P. W. van der Ende. De Dienst van het Kadaster en de Openbare Registers staat onder leiding van een directeur en omvat: a. de directie kadaster en hypotheken; b. de bewaringen van de hypotheken en het kadaster en de be waringen van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbe- wijzen; c. de divisies van de landmeetkundige dienst van het kadaster Oost te Arnhem en West te Amsterdam; d. de ruilverkavelingsdienst van het kadaster; e. het centraal teken- en opleidingsbureau van het kadaster; f. het bureau van de bijhoudingsdienst van de rijksdriehoeks meting g. het bureau van de fotogrammetrische dienst van het kadaster. De ingenieurs-verificateurs en de hoofden van de onder e t/m g genoemde diensten staan van 1 juli af onder het gezag van de directeur van de Dienst van het Kadaster en de Openbare Registers, in welke functie is benoemd de heer Ir. M. J. te Nuyl, tot die datum directeur, hoofd van de directie kadaster en hypotheken. Tot plaats vervangend hoofd is benoemd de heer Ir. H. de Ridder. De bewaringen van de hypotheken, het kadaster en de scheeps- bewijzen ressorteren thans niet meer onder de directeurs der rijks belastingen; zij worden verenigd tot één dienstvak onder leiding van een rechtstreeks onder de directeur ressorterend hoofd. Boekbespreking Schulte-Löhr-Vosen Markscheidekunde De eerste druk van dit boek verscheen in 1932. De herziene tweede druk van 1941, herdrukt op slecht papier in 1949, is een aardig, handzaam boek van zo'n 280 bladzijden, waarin de belangrijkste zaken van het praktische mijnmeten eenvoudig en goed behandeld werden. De derde druk van 1958 besloeg meer dan 400 bladzijden; volgens het voorwoord richtte het zich voornamelijk tot „angehende 187 für das Studium und die betriebliche Praxis 4. neubearbeitete Auflage von W. Löhr und H. Vosen 24 cm., 444 S., 333 Abb., 37 Tafeln, 52 Messungs- und Berechnungsbeispiele Springer-Verlag, Berlin-Heidelberg-New York, 1969. Prijs geb. DM 68.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 35