Hoe moet ons tijdschrift heten? De laatste tijd is er veel gesproken over het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde. In de huishoudelijke vergadering van de N.L.F. gehouden op 15 mei 1970, waarvan verslag in dit nummer op pag. 190 is opgenomen, is besloten te komen tot een nieuwe tijd schrift vorm De redaktie zal al het mogelijke doen om reeds met ingang van het eerste tijdschriftnummer in 1971 met een nieuwe presentatie te komen. Dit lijkt een gunstig moment omdat de nieuwe verenigingsstructuur per 1 januari 1971 hopelijk een feit is. De vorm en uitvoering van het nieuwe tijdschrift staan nog niet geheel vast. De naam vormt ook nog onderwerp van geanimeerde discussies. De redaktie gelooft niet dat de vorm en uitvoering van het eerste nummer direkt ook de definitieve zal zijn. In de praktijk zal moeten blijken of de lezers alle wijzigingen wel als verbeteringen ervaren. Gelukkig lenen vorm en presentatie zich voor latere ver anderingen. Dit geldt echter niet voor de naam van het tijdschrift. Het komt de kontinuiteit niet ten goede als iedere jaargang een eigen naam zou dragen. De keuze van een goede naam is een verre van eenvoudige zaak. Het woord geodesie heeft in feite een eigen, typisch Nederlandse, betekenis. Buiten Nederland verstaat men onder geodesie bijna overal wat wij noemen de „hogere" geodesie. In Nederland wordt daar tevens onder verstaan planologie, fotogrammetrie, „lagere" geodesie (landmeetkunde), recht en kadaster. Het lijkt daarom wenselijk te kiezen voor een naam waarin de woorden geodesie en Nederland beide voorkomen. De volgende namen voldoen aan het gestelde kriterium 1. Nederlands Geodetisch Tijdschrift 2. Nederlands Tijdschrift voor Geodesie 3. Geodetica Neerlandica Wie andere tijdschriften bekijkt zal opmerken dat de namen daarvan soms volgens een geheel ander recept zijn samengesteld: men neme de naam van een gerenommeerd vakbeoefenaar ofwel men make een welluidend kort woord en men vuile dit aan met een ondertitel in de trant van uitgave van de vereniging van Voorbeelden hiervan zijn: Euclides, Orgaan van de Nederlandse Vereniging van Wiskunde leraren Simon Stevin, Wis- en natuurkundig tijdschrift Geopinie, Informatieblad van de Onderafdeling Geodesie De keuze van de naam van een persoon zou tot misverstanden aanleiding kunnen geven. De beoefenaars van de geodesie in vroeger eeuwen hebben zich namelijk vaak ook op andere gebieden on-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 3